„Barbie” pokonała „Mrocznego Rycerza”! To największy hit Warnera w historii

To była tylko kwestia czasu. Film o lalce Barbie stał się właśnie największym kinowym przebojem studia Warner Bros. jeśli chodzi o amerykański rynek. Nowa produkcja z Margot Robbie pokonała właśnie wieloletniego lidera tego zestawienia, superbohaterską produkcję o Mrocznym Rycerzu wyreżyserowaną przez Christophera Nolana.

Barbie” lepsza od „Mrocznego Rycerza”. Do pokonania został Harry Potter

Barbie” nie odpuszcza i nadal zbiera kolejnej miliony w kinowej kasie. Dzięki temu film wyreżyserowany przez Gretę Gerwig stał się właśnie największym kinowym przebojem studia Warner Bros. w całej historii amerykańskiego przemysłu kinowego. We wtorek film dorzucił do krajowego konta 6,1 mln dolarów, czym podniósł swój wynik do kwoty 537,4 mln dolarów i wbił się na pierwsze miejsce zestawienia wszech czasów. Rankingowi od lat przewodził „Mroczny Rycerz”, który w 2008 roku był w stanie zgromadzić na krajowym koncie 536 mln dolarów.

Sprawdź też: „Barbie” już niedługo trafi do VOD! Znamy datę premiery.

Przed „Barbie” pozostało już tylko jedno zadanie jeśli chodzi o zdominowanie zestawień Warnera filmowi brakuje tylko tytułu najbardziej dochodowej produkcji studia w globalnym ujęciu. Aktualnie prowadzi w rankingu ostatnia produkcja o przygodach Harry'ego Pottera z wynikiem wynoszącym 1,342 mld dolarów. Na koncie najnowszego przeboju studia Warner Bros. widnieje na ten moment 1,197 mld dolarów i pokonanie Pottera jest tylko formalnością.

zdj. Warner Bros.