„Barbie” znokautowała „Oppenheimera”. To właśnie na TEN film wszyscy czekali!

W kinach rządzi lalka Barbie! Najnowsza produkcja z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem przyciągnęła tłumy widzów i zaliczyła rewelacyjny wynik, który zapisał się w historii kinowego przemysłu. Mimo że „Oppenheimer” został daleko w tyle za swoją konkurentką, to i tak może cieszyć się z bardzo dobrego rezultatu. W ten weekend wygra przede wszystkim kino!

Barbie” rozbija bank! Genialny wynik w kinach

Podczas czwartkowych pokazów film „Barbie” zebrał od widzów gigantyczne 22,3 mln dolarów! Wynik ten obejmuje co prawd środowe pokazy specjalne, z których zebrano 1,1 mln dolarów, ale nawet kwota 21,2 mln dolarów jest kosmicznym wynikiem. Jest to najlepsze otwarcie tego roku przebijające między innymi takie hity jak „Strażnicy Galaktyki 3”, którzy zebrali 17,5 mln dolarów czy „Spider-Man: Poprzez multiwersum”, który zgromadził 17,4 mln dolarów. Jest to piąty najlepszy wynik w postcovidowej erze, który przebija rezultat nowego „Batmana” (21,6 mln dolarów), ale co najważniejsze: jest to 24. wynik w historii całego amerykańskiego przemysłu kinowego! Nowa produkcja Grety Gerwig pokonała między innymi film „Harry Potter i Książę Półkrwi” (22,2 mln dolarów).

Sprawdź też: W streamingu też grają DOBRE filmy. Dwie premiery na weekend na Netflix i Prime Video.

Przy takim wyniku z czwartku prognozy na cały weekend wynoszą teraz ponad 140 mln dolarów. Najbardziej szalone z nich sugerują nawet wynik zbliżony do 170 mln dolarów, co wydaje się jednak mało prawdopodobne. Przypomnijmy, że na chwilę przed piątkowym debiutem mówiło się o otwarciu w granicach od 90 do 125 mln dolarów. Druga z dzisiejszych premier, czyli „Oppenheimer” nie ma szans, aby stanąć do walki z „Barbie”, ale mimo wszystko trzeba zauważyć, że samonapędzająca się rywalizacja pomiędzy tymi tytułami wyszła nowej produkcji Nolana na dobre. Z czwartkowych pokazów film zebrał 10,5 mln dolarów, co jest rekordowym wynikiem w filmografii reżysera „Mrocznego Rycerza”. Jego najnowsza produkcja zebrała niemal dwa razy więcej niż „Dunkierka” (5,5 mln dolarów). Prognozy na weekend również wzrosły względem tych, które pojawiły się na chwilę przed premierą. Teraz mówi się o otwarciu przekraczającym nawet 70 mln dolarów, a wcześniej było to 40-55 mln dolarów.

zdj. Warner Bros.