Batman wrócił do kultowej lokacji. Michael Keaton na nowych zdjęciach ze skasowanego filmu „Batgirl”

Do sieci trafiło parę nowych zakulisowych fotek przedstawiających proces realizacji widowiska „Batgirl”. Ujęcia z niedokończonego filmu, który Warner Bros. Pictures postanowił poświęcić w ramach poszukiwania ulg podatkowych, przedstawiają Michaela Keatona powracającego do roli Michaela Keatona. Co ciekawe, powraca też kultowa lokalizacja z filmu Tima Burtona.

Batman miał powrócić na miejsce kultowego starcia z Jokerem. Michael Keaton na zakulisowych fotkach z „Batgirl”

Przypomnijmy, że niezrealizowany film miał przedstawić historię Barbary Gordon aka tytułowej Batgirl, granej przez Leslie Grace. Choć szczegóły fabuły nie zostały ujawnione, w toku produkcji do sieci przedostały się zdjęcia przedstawiającego złoczyńcę znanego jako Firefly. W przeciwnika superbohaterki wcielił się Brendan Fraser („Mumia”, „Wieloryb”). Dodajmy, że w komiksach Firefly również był jednym z pierwszych łotrów, z którymi mierzyła się Gordon. Jego początki sięgają jednak aż 1952 roku, kiedy debiutował jako ekspert od pirotechniki i efektów specjalnych w przemyśle filmowym, ale ostatecznie padł ofiarą ekonomicznego kryzysu w Gotham City. Wtedy właśnie wstąpił na ścieżkę przestępczości i zaczął okradać sklepy, a następnie w celu zatarcia śladów podpalał budynek.

Obok dwójki aktorów w „Batgirl” miał pojawić się nie kto inny, a właśnie Michael Keaton, powracający do roli Mrocznego Rycerza po odegraniu kluczowej roli w wydarzeniach „Flasha”. Choć znajdująca się już na etapie montażu i prac nad efektami specjalnymi produkcja została ostatecznie skreślona – w ramach jednej z bardziej kontrowersyjnych decyzji w historii branży –  do sieci zdołały przedostać się pojedyncze ujęcia przedstawiające głównych bohaterów. Do wcześniejszych fotek zza kulis dołączyły właśnie dwie nowe – być może najcenniejsze dla fanów oryginalnych produkcji o Batmanie, za które jako reżyser odpowiadał Tim Burton. Zdradzają bowiem, że w filmie miała znaleźć się scena, która do złudzenia przypomina miejsce finałowego pojedynku Mrocznego Rycerza i Jokera (w kreacji Jacka Nicholsona) w kultowym widowisku z 1989 roku. Zerknijcie.

Sprawdź też: Polubiliście Supergirl z „Flasha”? Superbohaterka może powrócić w DCU według Jamesa Gunna

Batgirl Michael Keaton.JPG

Batgirl Michael Keaton Leslie Grace.JPG

Przypomnijmy, że za reżyserię „Batgirl” odpowiadali Adil El Arbi i Bilall Fallah, filmowcy mający w dorobku ostatnią odsłonę „Bad Boys” oraz serial „Ms. Marvel”. W sierpniu ubiegłego roku twórcy przyznali, że w następstwie skreślenia filmu, usiłowali uzyskać dostęp do części materiału z niedoszłego filmu, ale – decyzją włodarzy Warnera – został on natychmiast przesłany do archiwum wytwórni. Więcej o całej sytuacji przeczytacie w tym miejscu.

źródło: Discussing Film / zdj. Warner Bros.