Będzie animowana adaptacja komiksu „Lumberjanes”. Produkcja trafi na HBO Max

Nagrodzona statuetką Eisnera seria komiksowa „Lumberjanes” doczeka się animowanej adaptacji. Serial oparty na celebrowanym cyklu Noelle Stevenson, Shannon Watters, Grace Ellis, Brooklyn Allen, wydanym przez BOOM! Studios trafi do oferty platformy HBO Max.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, WarnerMedia miało nabyć prawa do adaptacji w lipcu tego roku, aczkolwiek część warunków kontraktu wciąż znajduje się w fazie negocjacji. Serialem animowanym zajmie się Noelle Stevenson, jedna z wymienionych powyżej autorek komiksu. Artystka, mająca w dorobku między innymi serial „She-Ra i księżniczki mocy” zaadaptuje komiks na potrzeby scenariusza, a następnie będzie czuwała nad „Lumberjanes” głównie jako producentka. Wyjątkiem ma być trwający godzinę pierwszy odcinek, który autorka również wyreżyseruje. 

Komiksowy pierwowzór, wydawany od 2014 roku opowiada o pięciu przyjaciółkach – April, Jo, Mal, Molly i Ripley. Nastolenie bohaterki ruszają na letni obóz Miss Quinzelli Thiskwin Penniquiqul Thilstle Crumpet przewidziany dla dziewczyn z „hardkorową” osobowością. Wkrótce bohaterki odkrywają, że z historią obozu wiąże się szereg osobliwych tajemnic, a w lesie czają się potwory. Na siedemnaście tomów składają się opowieści w klimatach „Scooby'ego Doo”, „Indiany Jonesa” i „Kaczora Donalda”. 

Producentami serii będą Ross Richie i Stephen Christy z ramienia BOOM! Studios oraz wszystkie współautorki serii.

Źrodło: Deadline / zdj. BOOM! Studios