Będzie nowa wersja filmu „Liberator” ze Stevenem Seagalem

Studio Warner Bros. przyjęło w ostatnich miesiącach taktykę polegającą na odświeżaniu swoich kultowych klasyków z ostatnich dekad ubiegłego wieku. Najnowszym projektem, który doczeka się nowej wersji, będzie popularny film akcji „Liberator”, w którym zagrał Steven Seagal.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy Warner ogłosił realizację nowych wersji kilku popularnych klasyków. Swoich odświeżonych wersji doczekają się między „Egzekutor” z Arnoldem Schwarzeneggerem, Bodyguard, którego gwiazdami byli Kevin Costner i Whitney Houston, a także „Straceni chłopcy” z 1987 roku wyreżyserowany przez Joela Schumachera.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się indonezyjski reżyser Timo Tjahjanto mający w swoim dorobku takie produkcje jak „V/H/S/2”, „Headshot”, „Przychodzi po nas noc” oraz „Portals”. Scenariusz do produkcji przygotował Umair Aleem. Nowy „Liberator” powstanie jako oryginalna produkcja skierowana do widzów platformy HBO Max. Jak na razie nie wiadomo, czy w obsadzie ponownie pojawi się Steven Seagal. Wszystko wskazuje jednak na to, że produkcja będzie rebootem filmu z 1992 roku, w której zobaczymy nowego aktora.

Bohaterem filmu z 1992 roku był Casey Ryback, były komandos pracujący na okręcie USS Missouri jako kucharz. Kiedy załoga okrętu została zaatakowana przez grupę terrorystów Casey był jedyną osobą na pokładzie, która mogła rzucić wyzwanie grupie napastników. Pierwszy film zebrał od widzów 156 mln dolarów i doczekał się kontynuacji, której akcja przeniosła się do pędzącego pociągu opanowanego przez terrorystów. Druga odsłona zakończyła pobyt w kinach, mając na koncie 104 mln dolarów.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.