Będzie wyjątkowo długi i brutalny. Joaquin Phoenix i Ridley Scott znowu stworzą arcydzieło?

Jeszcze w tym roku Ridley Scott powróci na ekrany kin ze swoim nowym filmem, w którym ponownie połączył siły z gwiazdorem „Gladiatora”. Ujawniono właśnie nowe informacje dotyczące „Napoleon”, w którym zagrał Joaquin Phoenix. Znamy już czas trwania oraz kategorię wiekową. Zapowiada się długie i brutalne widowisko.

Napoleon” będzie trwał ponad 2 i pół godziny. Ma być wyjątkowo brutalny

Platforma Apple TV+ jesienią zaproponuje widzom dwie głośne premiery, które najpierw zostaną pokazane na dużym ekranie. Jedną z nich będzie „Napoleon”, który został już ukończony i czeka na debiut wyznaczony na 22 listopada. Film został już oficjalnie sklasyfikowany przez koreańską instytucję odpowiadająca za przyznawanie kategorii wiekowej, dzięki czemu uzyskaliśmy informację na temat czasu trwania widowiska oraz jego przynależności do konkretnej kategorii.

BREAKING NEWS: Mamy nowego Supermana i nową Lois Lane! To oni zagrają w filmie Jamesa Gunna.

Według najnowszych informacji czas trwania „Napoleona” wynosi aż 157 minut i 43 sekundy. Film wyreżyserowany przez Ridleya Scotta został sklasyfikowany jako produkcja z kategorią wiekową R. W uzasadnieniu tej decyzji padają wzmianki o brutalnych scenach przemocy oraz treściach seksualnych. Pojawi a się też informacja o sporej liczbie wulgaryzmów oraz innych kontrowersyjnych treściach. Pierwsze opinie na temat filmu wskazywały w głównej mierze, że mamy do czynienia z jednym z najlepszych tytułów ostatnich lat. Padały określenia takie jak arcydzieło, ale nie zabrakło też mieszanych opinii, a nawet w pełni negatywnych ocen.

Joaquin Phoenix jako Napoleon. Fabuła filmu i obsada

Film opowie o legendarnym francuskim generale i jego burzliwym związku z jedyną prawdziwą miłością, żoną Józefiną. Film będzie opowiadał o początkach Napoleona i dojściu na sam szczyt władzy. Jednym z poruszonych aspektów ma być błyskotliwy umysł strategiczny, który pozwolił Napoleonowi stać się jednym z najbardziej cenionych generałów w historii. Obok obsadzonego w tytułowej roli Joaquina Phoenixa w roli Józefiny zobaczymy Vanessę Kirby.

Sprawdź też: Nowy Superman już znalazł swoją Lois Lane. Casting do filmu na ostatniej prostej.

Autorem scenariusza do „Napoleona” jest David Scarpa („Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”), z którym reżyser współpracował już przy okazji filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Obok kultowego reżysera producentami projektu zostali Mark Huffam („Gra o tron”) oraz Kevin J. Walsh („Manchester by the Sea”). Za zdjęcia odpowiada polski operator Dariusz Wolski („Marsjanin”), z kolei muzykę skomponował Martin Phipps („Peaky Blinders”, „Wallander”).

źródło: worldofreel.com / zdj. Mikayel Khachatryan / Depositphotos.com