Benedict Cumberbatch nie zagra w filmie o życiu Boba Dylana. Wiemy, kto go zastąpi

Po wielu latach bezowocnych prób zrealizowania kinowej biografii Boba Dylana wygląda na to, że produkcja w końcu dojdzie do skutku. Niestety, po tym jak na plan nie udało się wejść w ubiegłym roku z filmem musiał rozstać się Benedict Cumberbatch, któremu miała przypaść rola muzyka Pete'a Seegera. W tej kreacji zastąpi go inny, równie ceniony aktor.

Do obsady filmu o Dylanie dołącza Edward Norton. W tytułowej roli Timothée Chalamet

Źródła serwisu Deadline wskazują, że film zatytułowany „A Complete Unknown”, opisujący życie słynnego amerykańskiego piosenkarza, wejdzie w fazę produkcyjną w marcu tego roku. Po wielu opóźnieniach i wskutek narastających utrudnień grafikowych z obsadą rozstał się jednak Benedict Cumberbatch. Rolę artysty Pete'a Seegera, którą dla niego przewidziano, przejmie od gwiazdora Edward Norton, którego niedawno mogliśmy oglądać na Netfliksie, w filmie „Glass Onion” Riana Johnsona. 

Edward Norton w Glass Onion.JPGEdward Norton w „Glass Onion. Film z serii Na noże” (zdj. Netflix) 

Biografia twórcy takich muzycznych hitów jak „Like A Rolling Stone” czy „Blowin' In The Wind” opowiadać będzie o wczesnych latach Dylana jako ikony muzyki folkowej i późniejszym sprzeciwie fanów, jaki spotkał artystę, gdy ten wprowadził do swojego brzmienia elementy rockowe. Istotną kwestią w realizacji jest fakt, że grający główną rolę Timothee Chalamet ma osobiście wykonywać w filmie wszystkie partie wokalne.

Sprawdź też: Twórca „La La Land” i „Whiplash” pisze nowy musical. Wybór reżysera zaskakuje

Jako reżyser z „A Complete Unknown” związał się James Mangold, reżyser piątej odsłony cyklu „Indiana Jones” i tak głośnych projektów jak „Logan. Wolverine” czy „Le Mans '66”. Scenariusz, który autoryzował podobno sam Dylan napisał Jay Cocks („Gangi Nowego Jorku”).

Obok Chalameta i nowo obsadzonego Edwarda Nortona w biografii wystąpią Elle Fanning („Wielka”) oraz Boyd Holbrook („Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”). Według serwisu IMDb z „A Complete Unknown” związali się też Monica Barbaro („Top Gun: Marverick”), Nick Offerman („The Last of Us”) oraz P.J. Byrne („Babilon”).

Źródło: The Hollywood Reporter / Deadline / zdj. Netflix / depositphotos