Ten film podbił polskie kina. Już za chwilę obejrzymy go na Disney+!

Należąca do Disneya wytwórnia Searchlight Pictures przyciągnęła do polskich kin rekordową liczbę widzów. Rekordowe wpływy z biletów studio osiągnęło w naszym kraju dzięki premierze nagrodzonego czterema Oscarami filmem „Biedne istoty”. Produkcję z Emmą Stone w roli głównej za chwilę będzie można obejrzeć w streamingu.

„Biedne istoty” – gdzie obejrzeć film? Premiera na Disney+ już za moment

Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa będący jego kolejną współpracą z Emmą Stone był jednym z wygranych tegorocznej gali rozdania Oscarów. W ręce jego ekipy powędrowały aż cztery Oscary, a swoją drugą statuetkę odebrała między innymi Emma Stone. Produkcję nagrodzono także za charakteryzację, kostiumy i scenografię. Okazuje się, że film cieszył się uznaniem nie tylko wśród zagranicznych widzów i członków Akademii. Przykuł także uwagę polskich kinomanów i osiągnął świetny rezultat w naszych kinach.

Sprawdź też: HBO Max znika z Polski! Max wprowadzi plan z reklamami, kanały TV i sport

Jak donosi polski oddział Disneya, film zarobił już ponad 7,778 mln złotych, przyciągając do polskich kin blisko 350 tys. widzów. Taki wynik oznacza, że „Biedne istoty” zdetronizowały niepokonanego przez 13 lat „Czarnego łabędzia” z Natalie Portman w roli głównej, który zebrał z polskich kin 7,777 mln złotych i stały się najbardziej kasowym filmem wytwórni Searchlight Pictures, który kiedykolwiek wprowadzono na rodzimy rynek.

Biedne istoty” trafią na Netflix?

Biedne istoty gdzie obejrzeć

Oscarowa produkcja debiutowała w polskich kinach 19 stycznia, a za chwilę będzie można oglądać go w streamingu. „Biedne istoty” pojawią się na platformie Disney+ już w najbliższą środę 27 marca. Film na razie nie będzie dostępny w innych serwisach streamingowych takich jak Netflix czy HBO Max. Jeśli już pojawi się u konkurencji to najprędzej właśnie na Netfliksie, ale stanie się to nie wcześniej niż dopiero w 2025 roku.

Jeśli cały czas będzie Wam jednak mało filmowych wrażeń od duetu Stone-Lanthimos, to wystarczy poczekać kilka miesięcy i już w czerwcu na ekrany kin zawita antologiczny dramat „Kind of Kindness. Film dystrybuowany ponownie przez studio Searchlight ma trafić do amerykańskich kin 21 czerwca. Nie mamy jednak pewności, czy w Polsce premiera nie zostanie nieco opóźniona.

Sprawdź też: „Oppenheimer” w końcu w streamingu! Ten tydzień to wysyp wielkich premier!

Biedne istoty” to opowieść o niesamowitej ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety przywróconej do życia przez genialnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

 

zdj. Disney