Box Office – „Nieobliczalny” odbiera prowadzenie „Incepcji”

Angielskie kina przygotowują się na jutrzejszą premierę filmu „Tenet”, pierwszą dużą premierę w erze koronawirusa. Ostatni weekend przed największą jak dotąd premierą roku miał okazję zdominować jeszcze thriller „Nieobliczalny”, który strącił z pierwszego miejsca „Incepcję”. Jak dokładnie wypadł ostatni weekend w Wielkiej Brytanii? Poznajcie wyniki.

Pierwsze miejsce rankingu zdołał odzyskać „Nieobliczalny” z Russellem Crowe'em w roli głównej, który tydzień temu musiał ustąpić powracającej po 10 latach na ekrany kin „Incepcji”. Film wyświetlany był w całej Wielkiej Brytanii w 380 kinach i zebrał od widzów 234 tys. dolarów. Tydzień temu, gdy produkcję pokazywało 292 kin, z biletów zebrano tylko 179 tys. dolarów. Łącznie po czterech tygodniach obecności na brytyjskich ekranach produkcja zebrała 1,262 mln dolarów.

Co ciekawe, na drugiej pozycji zameldowała się w ten weekend animacja „Naprzód”. Produkcja Disneya wyświetlana była w 369 kinach i zebrała od widzów 186 tys. dolarów. Daje to wzrost wpływów aż o 54% względem poprzedniego tygodnia. W sumie Brytyjczycy zapłacili za bilety na hitową animację już 8,174 mln dolarów.

Podium weekendu dopełniła „Incepcja” wyreżyserowana przez Christophera Nolana. Podczas drugiego weekendu film odnotował wpływy słabsze o 43% względem debiutu, a to oznacza, że udało mu się zakończyć weekend z wynikiem na poziomie 154 tys. dolarów. Warto podkreślić, że „Incepcja” jest najszerzej pokazywaną obecnie produkcją w Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o pierwszą trójkę weekendu. W weekend można było zobaczyć ją w 441 kinach. Powrót do kin po 10 latach od premiery przyniósł jak na razie wpływy wynoszące 567 tys. dolarów.

Na czwartym miejscu wylądowała animacja „100% Wolf” z wynikiem wynoszącym 138 tys. dolarów z 380 kin. Łącznie produkcja ma na koncie 654 tys. dolarów. Pierwszą piątkę zamknął film „Pinokio”, który tydzień temu był trzeci. Film dorzucił przez weekend 130 tys. dolarów, co oznacza spadek o zaledwie 9% i daje łączne wpływy na poziomie 425 tys. dolarów.

Już 26 sierpnia w Wielkiej Brytanii w ponad 300 kinach zamelduje się film „Tenet”, który bez problemu powinien zaliczyć najlepsze otwarcie pandemicznego okresu.

źródło: variety.com / zdj. Solstice Studios / Monolith