Brie Larson kontra społeczne ograniczenia. Zobaczcie pierwszą zapowiedź dramatu „Lekcje chemii” od Apple’a

Platforma Apple TV+ odsłoniła debiutancką zapowiedź swojego kolejnego serialu oryginalnego. Główne role w „Lekcjach chemii” grają Brie Larson („Kapitan Marvel”) i Lewis Pullman („Top Gun: Maverick”).

Brie Larson w nowym serialu od platformy Apple TV+. Zwiastun „Lekcji chemii

Serial jest adaptacją ubiegłorocznej powieści pisarki-debiutantki Bonnie Garmus. Historia zabiera do pierwszej połowy lat 50. ubiegłego wieku i opowiada o losach Elizabeth Zott (Larson) marzącej o byciu naukowcem. Obecne nastroje w społeczeństwie oraz ciąża utrudniają jednak Elizabeth spełnienie swoich marzeń i kobieta musi szukać innej ścieżki zawodowej. Ostatecznie bohaterka podejmuje się pracy jako prezenterka w telewizyjnym programie kulinarnym, który z czasem zaczyna gromadzić przed telewizorami coraz większą publikę i stawać się programem poświęconym nie tylko kuchni.

Sprawdź też: Rey i Finn znowu razem? John Boyega negocjuje powrót do „Gwiezdnych wojen”. To nie Rey będzie główną bohaterką?

Obok Larson i Pullmana w obsadzie serialu znaleźli się jeszcze Aja Naomi King („The Upside”), Stephanie Koenig („Stewardesa”) i Patrick Walker („Gaslit”). Scenariusz do serialu napisała Susannah Grant nominowana do Oscara za opracowanie historii do filmu „Erin Brockovich”.

Premierę serialu zaplanowano na platformie Apple TV+ na jesień tego roku.

 

zdj. Apple