„Cassian Andor” – kiedy ruszą prace na planie? O czym opowie serial?

Wygląda na to, że ostatnie zamieszanie związane z serialem o przygodach Cassiana Andora wpłynęło na datę rozpoczęcia prac na planie i jego ostateczną datę premiery.

Pierwotnie mówiło się, że prace na planie drugiego aktorskiego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen” miały wystartować już w październiku. Ostatnio jednak pojawiły się pogłoski, że Disney+ chciał anulować serial, ale jego ratowania podjął się nie kto inny, a Tony Gilroy, który miał już okazję pracować nad produkcją osadzoną w uniwersum „Star Wars”. To właśnie on został zatrudniony kilka lat temu przez studio Lucasfilm do poprawienia filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. Gilroy przejął wówczas projekt od jego reżysera, Garetha Edwardsa, i poprawił scenariusz, przeprowadził spore dokrętki oraz kontrolował proces postprodukcji. Po przeróbkach film osiągnął zarówno finansowy (1 mld dolarów wpływów), jak i artystyczny sukces.

Tony Gilroy zajmie się napisaniem scenariusza do pilotażowego odcinka oraz wyreżyseruje nieujawnioną jeszcze liczbę epizodów pierwszej serii. Reżyserem serialu będzie także Stephen Schaffer. Najnowsze plotki z obozu Lucasfilm sugerują jednak, że prace na planie ruszą dopiero w czerwcu 2020 roku, a ekipa będzie pracowała głównie w Europie, co najprawdopodobniej oznacza, że serial powstanie w brytyjskim Pinewood Studios.

Jeśli ekipa faktycznie wejdzie na plan dopiero w czerwcu, serial na pewno nie trafi na mały ekran przed końcem 2020 roku. W takim wypadku możemy już niemal z całkowitą pewnością potwierdzić, że w przyszłym roku jako pierwszy na platformie Disney+ zadebiutuje drugi sezon serialu „The Mandalorian”, nad którym prace już wystartowały. Prace na planie trzeciego serialu osadzonego w uniwersum „Star Wars”, który opowie o Obi-Wanie, mają wystartować w lipcu 2020 roku, więc obydwie z nowych produkcji od Lucasfilm zadebiutują dopiero w 2021 roku.

Najnowsze informacje dotyczące fabuły serialu sugerują z kolei, że na ekranie pokazane zostanie dzieciństwo bohatera i dowiemy się, dlaczego zdecydował się on dołączyć do Rebelii. Mówi się, że Lucasfilm chce pokazać w serialu 9-letniego i 13-letniego Cassiana Andora, a także jego 9-letnią siostrę. Spekulacje zakładają, że siostra bohatera będzie jedną z ofiar Imperium, co ostatecznie pchnie go do walki przeciwko siłom stojącym po Ciemnej Stronie Mocy.

W roli głównego bohatera powróci Diego Luna, który wcielał się w tę postać w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. W obsadzie pojawi się także Alan Tudyk powracający jako droid K-2SO.

źródło: Discussingfilm.net / zdj.  Lucasfilm