Cassian Andor wejdzie na plan w listopadzie? Nowe doniesienia o spin-offie „Łotra 1”

W sieci pojawiły się nowe doniesienia dotyczące wyczekiwanej przez fanów „Gwiezdnych wojen” serii o przygodach Cassiana Andora. Produkcja serialu przeznaczonego na platformę Disney+ ma rzekomo rozpocząć się w listopadzie i potrwać do lipca przyszłego roku.  

Aktualizacją w temacie „Cassiana Andora” podzielił się portal Bespin Bulletin. Źródła serwisu podobną informację podały jeszcze cztery miesiące temu, ale teraz doniesienia pokryły się z anonimowymi wzmiankami o tajemniczym projekcie, który przygotowuje się do realizacji w studiu Pinewood. W oryginalnym raporcie Bespin Bulletin czytamy:

W maju informowałem ekskluzywnie, że pre-produkcja niezatytułowanego serialu o Cassianie Andorze ma zostać wznowiona pod koniec lipca z nadzieją na start fazy zdjęciowej na jesień. Minęło parę miesięcy, mamy sierpień i otrzymaliśmy potwierdzenie, że pre-produkcja faktycznie powoli ruszyła.

 

Jeszcze dziś Redditor imieniem Chopper3 poinformował, że jego znajomy z Londynu został zatrudniony jako charakteryzator do projektu ze „Star Wars”, ale nie mógł doprecyzować, co to za projekt. Osoba ta ma zacząć pracę w listopadzie, a skończyć w lipcu. Moje źródła podają mi, że „Cassian” planuje filmować wówczas właśnie w Pinewood Studios w Anglii. Jestem głęboko przekonany, że to nie przypadek.

Przypomnijmy, że w serialu „Cassian Andor” zobaczymy kilka znanych twarzy ze świata „Gwiezdnych Wojen” i wygląda na to, że nie będą to tylko postacie stojące po stronie Ruchu Oporu. W produkcji od Disney+ mają podobno pojawić się między innymi Wielki Moff Tarkin i Bail Organa (Jimmy Smits), przybrany ojciec księżniczki Lei. W obsadzie serialu są już Diego Luna wracający do roli Cassiana Andora, a także Stellan Skarsgard i Kyle Soller, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która powróci do roli Mon Mothmy. Twórcą serialu będzie Tony Gilroy.

Według oficjalnych informacji od Lucasfilm akcja serialu ma zostać osadzona na pięć lat przed wydarzeniami z filmu „Łotr 1”. Oznacza to, że pierwszy sezon będzie rozgrywał się czternaście lat po wydarzeniach z zemsty Sithów (które miały miejsce w 19 BBY) – galaktyka będzie więc pod władaniem Imperatora już blisko piętnaście lat. Ekipa nowego serialu od platformy Disney+ miała pracować na planie serialu od czerwca do grudnia 2020, ale w harmonogramach zamieszał pandemia koronawirusa.

źródło: Comicbook.com / zdj. Disney