Christopher Nolan to najlepszy i najważniejszy filmowiec naszych czasów  – tak twierdzi twórca „Diuny”

Christopher Nolan wspólnie z „Oppenheimerem” przewodzi nominacjom do tegorocznych Oscarów i wszystko wskazuje na to, że odbierze kilka najważniejszych statuetek. Denis Villeneuve nie zważa jednak na liczbę Oscarów na koncie i już teraz przekonuje nas, że Nolan to najlepszy i najważniejszy filmowiec naszych czasów.

Christopher Nolan najlepszym reżyserem naszych czasów? Tak twierdzi twórca „Diuny

Nie jest wielką tajemnicą, że Denis Villeneuve ceni sobie twórczość Christophera Nolana. Reżyser „Diuny” wielokrotnie mówił o tym, jak bardzo docenia twórczość Nolana i zachwycał się ostatnio nie tylko „Oppenheimerem”, a ale także „Tenet”, produkcją, która nie została entuzjastycznie przyjęta przez ogół widzów. Tymczasem Villeneuve twierdzi, że uwielbia poprzedni film reżysera, a w 2021 roku przyznał, że widział go kilka razy i nie bał się określania go arcydziełem. „Tenet mnie zachwycił. Uważam go za arcydzieło. Jest to niesamowite osiągnięcie kina. To bardzo złożony film. Świetnie się bawiłem. Widziałem to kilka razy i za każdym razem rewelacja” – przekonywał w jednym z wywiadów.

Arcydziełem Villeneuve określił też najnowsze dzieło Nolana, czyli wspomnianego „Oppenheimera” i przekonywał, że podobnie jak poprzednie filmy reżysera, trzeba zobaczyć go na dużym ekranie. „Poziom mistrzostwa Christophera Nolana nie ma sobie równych. Jest zdecydowanie jednym z najlepszych twórców filmowych pracujących obecnie na świecie. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jaki jest dobry w tym co robi”.

Sprawdź też: HBO wyrzuciło w błoto 30 mln dolarów. Wyciekły zdjęcia z anulowanego prequela „Gry o tron”.

denis villeneuve rebecca ferguson diuna

Tym razem Villeneuve nie asekurował się już w swoich wypowiedziach i wprost nazwał Nolana najlepszym i najważniejszym filmowcem naszych czasów”. Panowie spotkali się wczoraj przy okazji pokazu filmu „Tenet”, który był pretekstem do tego, aby twórcy mogli wymienić się spostrzeżeniami na temat swoich filmów i karier. „Mam zaszczyt przedstawić jednego z najlepszych – moim skromnym zdaniem najlepszego – i zdecydowanie najważniejszego filmowca naszych czasów: Christophera Nolana” –  tak Villeneuve zapowiedział przybycie Nolana. Komplementowany twórca nie pozostał dłużny swojemu rozmówcy i porównał drugą „Diunę do kultowego „Imperium kontratakuje”, co twórca pierwszego „Sicario” uznał za ogromny komplement.

Nie tylko Villeneuve uważa, że to właśnie Nolan jest najważniejszym i najlepszym reżyserem naszych czasów. W ubiegłym roku twórca „Mrocznego Rycerza” wygrał plebiscyt na najlepszego reżysera ostatnich 25 lat przeprowadzony przez serwis Rotten Tomatoes. Co zabawne, drugie miejsce zajął nie kto inny jak Denis Villeneuve. Pierwszą piątkę uzupełnili jeszcze Damien Chazelle, Jordan Peele i Bong Joon-ho.

zdj. Depositphotos / Warner Bros.