Christopher Nolan wraca do korzeni. Takiego filmu nie zrobił od 20 lat!

Christopher Nolan wróci do kin z nowym filmem pod koniec lipca. Jak się okazało, „Oppenheimer” będzie wyjątkowo różnił się od poprzednich produkcji reżysera przynajmniej pod jednym, kluczowym względem. Film opowiadający o twórcy pierwszej bomby atomowej otrzymał właśnie kategorię wiekową.

Nowy film Christophera Nolana z kategorią wiekową R

Kampania promocyjna filmu „Oppenheimer” kręci się już na pełnych obrotach i do sieci trafiają kolejne zapowiedzi wideo, a jedna z nich ujawniła właśnie kategorię wiekową nowego kinowego przedsięwzięcia Nolana. Okazuje się, że nowy film Christophera Nolana został oficjalnie sklasyfikowany do kategorii R. Produkcja została przypisana do tej kategorii ze względu na odrobinę seksualnych treści, obecność nagości i wulgarnego języka. Co ciekawe, będzie to pierwszy film Nolan z kategorią wiekową R od przeszło 20 lat. Ostatni raz reżyser wypuścił taki film w 2002 roku i była to „Bezsenność” z Alem Pacino w roli głównej.

Sprawdź też: Tak będzie wyglądał nowy Superman? Grał w „Modzie na sukces”.

Akcja filmu „Oppenheimer” przeniesie nas zarówno do lat 20. XX wieku, tj., czasach studenckich bohatera granego przez Cilliana Murphy'ego, jak i w okresie poprzedzającym jego śmierć, czyli w latach 60.  Możemy też założyć, że — idąc wzorem książki — fabuła w znacznym stopniu skupi się na rządowej nagonce na fizyka kierowanej przez specjalną komisję pod nadzorem Lewisa Straussa (w tej roli Robert Downey Jr.). W krańcowych latach kariery Oppenheimer został oskarżony o działalność szpiegowską i powiązania z komunizmem

Kinowy debiut „Oppenheimera” zaplanowano na 23 lipca.

zdj. Tatiana Volobueva / Depositphotos.com