Chwila prawdy dla Ezry Millera. Czy widzowie pójdą na „Flasha”?

W kinach zadebiutowało nowe superbohaterskie widowisko DC Comics. Czy budzący kontrowersje Ezra Miller zapewni Warnerowi finansowy sukces? Pierwszy wynik z czwartkowych pokazów zapowiada weekend przebijający ostatnie przedpremierowe prognozy.

„Flash” zaczyna się rozpędzać. Solidny wynik z czwartku

Pierwszy film o Flashu zebrał od amerykańskich widzów podczas czwartkowych pokazów wieczornych 9,7 mln dolarów. Seanse wystartowały o godzinie 15:00. To więcej niż film „Transformers: Przebudzenie bestii”, który tydzień temu miał na koncie 8,8 mln dolarów. Flm przebił też wynik Czarnego Adama (7,6 mln dolarów) oraz  „Szybkich i wściekłych 10”, którzy po zebraniu 7,5 mln dolarów, zakończyli pierwszy weekend z kwotą 67 mln dolarów. Produkcja z Millerem poradziła sobie też lepiej niż „Doktor Strange” (9,4 mln dolarów) czy „Aquaman” (9 mln dolarów). Bez problemu pobiła też „Ant-Mana” (6,4 mln dolarów). Jeśli chodzi o pierwsze części serii, to nowy film DC nie dosięgnął natomiast do rezultatuVenoma” (10 mln dolarów).

Flash” osiągnął też lepszy rezultat niż takie produkcje DC Comics jak „Ptaki nocy” (4 mln dolarów i 33 mln dolarów z otwarcia), „Legion Samobójców” od Jamesa Gunna (4,1 mln dolarów  i 26,2 mln dolarów z otwarcia), „Watchmen” (4,5 mln dolarów i 55,2 mln dolarów z otwarcia) i „Zielona latarnia” (3,3 mln dolarów i 53,1 mln dolarów z otwarcia). Weekendowe prognozy zapowiadają otwarcie w granicach 70-75 mln dolarów, jeśli jednak film spodoba się widzom, to może ostatecznie przebić nawet granicę 80 mln dolarów. Wtedy zakręciłby się w okolicach weekendowego wyniku Venom” 80,2 mln dolarów lub Doktora Strange'a” (85 mln dolarów).

W oczach krytyków film jednak nieco stracił na przestrzeni ostatnich dni. Średni wynik spadł w serwisie Rotten Tomatoes już poniżej 70% i wynosi aktualnie 67%. Wśród widzów głosy oddało jak na razie nieco ponad 1000 osób i 87% ocenia widowisko z Flashem pozytywnie. Średnia nota to 4,3 w pięciostopniowej skali.

zdj. Xavier Collin / Depositphotos.com