Zamiast nowego „Krzyku” film o wilkołaku. Powstaje adaptacja krwawego opowiadania grozy

Christopher Landon znalazł nowy projekt. Filmowiec, który niedawno rozstał się z planowanym od miesięcy „Krzykiem 7”, przygotuje dla widzów nową opowieść grozy na motywach opowiadania bestsellerowej amerykańskiej pisarki. Opowie o rodzinie, która staje oko w oko z krwiożerczą watahą wilków

Przypomnijmy, że Landon rozstał się z kolejną odsłoną „Krzyku” w następstwie zakulisowych kontrowersji, które doprowadziły do zwolnienia z obsady Melissy Barrery oraz Jenny Ortegi, wcielających się w dwie kluczowe postacie zrebootowanego cyklu komediowych slasherów. 

Odnalezienie nowego reżyserskiego przedsięwzięcia nie zajęło Landonowi zbyt wiele czasu. Filmowiec, który nie krył rozczarowania zakończeniem współpracy z Paramount Pictures, podpisał kontrakt ze studiem Lionsgate. Z nowego raportu, który właśnie pojawił się na łamach Deadline dowiadujemy się, że stanie za kamerą widowiska grozy o tytule „Big Bad”.

Nowy horror od twórcy „Śmierć nadejdzie dziś”. O czym opowie „Big Bad”?

Big Bad nowy horror

Film będzie adaptacją opowiadania grozy o tym samym tytule, autorstwa bestsellerowej amerykańskiej pisarki Chandler Baker, mającej w dorobku przede wszystkim thriller „Zmowa milczenia” (który aktorka Reese Whiterspoon określiła „Wielkimi kłamstewkami w świecie korporacyjnych nadużyć”). Pierwowzór znalazł się w ubiegłorocznej antologii opowiadań grozy zatytułowanej „Creature Feature”. Zaadaptowaniem tekstu na potrzeby scenariusza zajmie się sama Baker.

„Big Bad” opowie historię znajdującej się „na ostrzu noża” rodziny Straussów: urażalskiego Sama, znerwicowanej Rachel i dwójki ich coraz bardziej wymykających się spod kontroli dzieciaków. Gdy na skraju pobliskiego lasu pojawiają się wygłodniałe wilki, bohaterowie muszą połączyć siły i wspólnie zawalczyć o przetrwanie. Tymczasem zapada zmrok, a zagrożenie szczerzy kły nie tylko za oknem, a również wewnątrz samych Straussów.

Sprawdź też: Jennifer Coolidge zagra w adaptacji kultowej gry. W obsadzie jest już Jason Momoa

Poza wyreżyserowaniem filmu Christopher Landon, mający w dorobku takie dreszczowce jak „Piękna i rzeźnik” i obie części cyklu „Śmierć nadejdzie dzisiaj”, będzie też producentem. W tym samym charakterze „Big Bad” zajmie się też Todd Lieberman („Cudowny chłopak. Biały ptak”) wraz z prowadzoną przez siebie firmą Hidden Pictures.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Paramount Pictures / Amazon