Co nowego na 4K UHD? - Bond, Gremliny, filmy Marvela i wiele więcej

Filmowe nowości pokroju „Mrocznej Phoenix”, „Rocketmana” i nowej „Godzilli” zaznaczyły swoją obecność w pre-orderach na wydania 4K UHD, ale oprócz nich pojawiło się także sporo ciekawych zapowiedzi katalogowych produkcji, w tym horroru Gremliny rozrabiają” czy filmu „Czarownica” z Angeliną Jolie oraz ostatnich niewydanych na UHD filmów Marvela. Sprawdźcie wszystkie zapowiedzi, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Gremliny zaczną rozrabiać na 4K UHD w październiku

Amerykańscy dystrybutorzy ograniczyli się w tym tygodniu tylko do dwóch oficjalnych zapowiedzi i tak studio Warner Bros. potwierdziło w końcu zapowiadane od dłuższego czasu w ramach plotek wydanie 4K UHD z filmem Gremliny rozrabiają” z 1989 roku, w którym główne role zagrali Zach Galligan, Phoebe Cates, Dick Miller, Howie Mandel i Corey Feldman. Kultowa produkcja zawita na 4K UHD tego samego dnia co „Lśnienie”, czyli 1 października. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR oraz najpewniej oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Pre-order na wydanie wystartował już na Amazon.com oraz BestBuy.com, gdzie prócz zwykłego wydania pojawił się także limitowany steelbook.

Drugą produkcją, która doczekała się oficjalnego potwierdzenia daty premiery, okazał się „Przypływ wiary” z Chrissy Metz w roli głównej. Studio 20th Century Fox należące do Disneya poinformowało, że na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio 7.1.

 

„Mroczna Phoenix”, „Hellboy” i „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” w steelbookach

Amerykański Amazon uzupełnił w tym czasie swoją ofertę o pre-ordery na kinowe nowości, czyli filmy Rocketman, Mroczna Phoenixi animację Sekretne życie zwierzaków domowych 2. BestBuy.com uzupełnił je o swoje zapowiedzi standardowych wydań z filmami Mroczna Phoenixi Sekretne życie zwierzaków domowych 2 oraz poinformował, że każdy z nich doczeka się limitowanego steelbooka – o metalowej edycji „Rocketmana pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Mimo że nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat specyfikacji wspomnianych produkcji, sklep zasugerował, że premiery fizycznych wydań z ostatnim filmem o X-Menach możemy spodziewać się w USA już 17 września.

6355361_sa.jpg;maxHeight=1000;maxWidth=1000.jpg

Dodatkowo BestBuy.com zapowiedział, że 23 lipca doczekamy się wydania 4K UHD z tegorocznym „Hellboyem”, który obok standardowej edycji doczeka się też steelbooka.

Ostatnie filmy Marvela na 4K UHD w październiku

Z nieoficjalnych jeszcze informacji docierających do nas zza oceanu warto wspomnieć, że premiery fizycznych wydań z czwartą częścią „Avengers” możemy spodziewać się 20 sierpnia. Wiemy już, że tego samego dnia do sklepów trafią filmy „Thor”, „Thor 2: Mroczny świat”, „Iron Man”, „Iron Man 2” i „Iron Man 3”, a najnowsze doniesienia sugerują, że nieco później, w październiku, do sklepów zawitają jeszcze ostatnie produkcje MCU, które nie doczekały się edycji 4K, czyli „Doktor Strange”, „Ant-Man” i „Strażnicy Galaktyki” – więcej wspominamy o tym przy przeglądzie niemieckiego rynku.

Bond, James Bond na 4K UHD już we wrześniu i inne premiery późnego lata

Powoli zaczynają docierać do nas również informacje na temat premiery fizycznych nośników z filmem „Godzilla 2: Król potworów”, które prawdopodobnie pojawią się na sklepowych półkach tydzień po premierze „Avengers”, czyli 27 sierpnia. Tego samego dnia swoją premierę mają mieć jeszcze edycje 4K UHD z filmami „Rocketman” i „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. We wrześniu natomiast możemy spodziewać się premiery fizycznych wydań z aktorskim „Aladynem” i kolekcji czterech filmów o przygodach Jamesa Bonda, w których wystąpił Daniel Craig.

„Lśnienie”, „Czas Apokalipsy” i inne steelbooki z Wielkiej Brytanii

Na brytyjskim rynku dobiegający końca tydzień sklep Zavvi.com rozpoczął we wtorek pre-orderem na steelbooka z filmem „Lśnienie” (premiera 30 września), w środę z kolei ruszyła przedsprzedaż steelbooków z filmem „Czas Apokalipsy” (premiera 26 sierpnia), a w sobotę pojawiła się możliwość zamawiania nowego steelbooka z filmem „Ant-Man i Osa” (premiera 8 lipca). Amazon.co.uk uruchomił z kolei pre-order na metalowe wydanieMroczną Phoenix, która doczekała się oczywiście także standardowej edycji. Dodatkowo sklepy Zavvi.com i Amazon.co.uk uruchomiły jeszcze pre-order na steelbooka z filmem „Nie oglądaj się teraz”, który zadebiutuje 29 lipca, oraz brytyjskie wydanie 4K UHD z filmem „Moon” (premiera 22 lipca).

Gremliny rozrabiają” doczekały się natomiast pre-ordera na Zavvi.com i w sklepie brytyjskiego oddziału Warnera. Klasyczny film z lat 80. zawita do angielskich sklepów dzień przed premierą w USA, czyli 30 września.

 

Gremliny i Bond również we Francji

W przeglądzie europejskich rynków warto też zatrzymać się na chwilę przy Francji, gdzie pojawiły się w ostatnich dniach pre-ordery na francuską edycję 4K UHD z horrorem „Christine” (premiera 18 września), która debiutowała w innych krajach już w zeszłym roku, tamtejszą edycję horroru „Gremliny rozrabiają” (premiera 1 października) oraz wyczekiwaną przez fanów kolekcję 4K z najnowszymi filmami o przygodach Jamesa Bonda, na którą złożą się filmy „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfall” i „Spectre” (premiera 25 września). Dodatkowo pojawiła się też zapowiedź tamtejszego wydania 4K UHD z filmem „Mroczna Phoenix” (premiera 31 października).

W tym czasie Hiszpanie otrzymali w końcu swoje pre-ordery na takie produkcje jak: „Król Skorpion”, „13 godzin: Tajna misja w Benghazi” – premiera 3 lipca, „Ognisty podmuch” „Moon”, „Wodny świat”, „Hulk” z 2003 roku – premiera 17 lipca, „Shazam!” (premiera 9 sierpnia) oraz zbiorczej edycji serii „Szybcy i wściekli” (premiera 3 lipca).

Amazon.it tymczasem wystartował z pre-orderem na włoskie wydanie 4K UHD z animacją „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” (premiera 9 października) oraz pokazał, jak będzie prezentował się tamtejszy steelbook 4K z tegorocznym filmem „Hellboy”, który ma trafić do sklepów 1 sierpnia.

 81ushyl8BEL._SL1500_.jpg 81MF4YjXsLL._SL1500_.jpg

„Czarownica”, „Strażnicy Galaktyki”, „Ant-Man” i „Doktor Strange” w październiku na 4K UHD

W tym tygodniu w szczególności warto na koniec przeglądu zagranicznych rynków zajrzeć do Niemiec, gdzie za pośrednictwem sklepu MediaMarkt.de otrzymaliśmy potwierdzenie, że na październik Marvel planuje wypuszczenie na 4K UHD swoich kolejnych filmów. Niemiecki MediaMarkt uruchomił właśnie pre-ordery na edycje 4K UHD z pierwszą częścią „Strażników Galaktyki” i z pierwszymi odsłonami przygód Doktora Strange'a i Ant-Mana. Wszystkie trzy wydania zadebiutują 10 października i dołączą do zapowiedzianych wcześniej wydań z filmami „Thor” i „Thor 2: Mroczny świat” (premiera 5 września).

Wygląda na to, że październik będzie szczęśliwy nie tylko dla fanów Marvela, ale także dla miłośników innych aktorskich produkcji Disneya. Na 24 października niemiecki MM zapowiedział bowiem premierę wydania 4K UHD z filmem „Czarownica” z 2014 roku, w którym główne role zagrały Angelina Jolie i Elle Fanning. Oprócz produkcji Disneya na niemieckim rynku pojawiła się też zapowiedź steelbooka z filmem „Nie oglądaj się teraz”, który w swojej ofercie od kilku dni ma zarówno MediaMarkt.de, jak i Amazon.de – jak na razie brak możliwości składania zamówień. Jego premiera została wyznaczona na 1 sierpnia.

71q6DCWkmlL._SL1200_.jpg

Tym razem kończący się tydzień nie przyniósł nam żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Disney / MGM