Co nowego na 4K UHD? – filmy DC w steelbookach, „Sherlock Holmes” i inne

Co wydarzyło się na rynku wydań 4K UHD w ciągu ostatnich siedmiu dni? Sprawdźcie wszystkie nowości, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Ghost in the Shell” we wrześniu i seria „21 Jump Street” z polską wersją

Studio Lionsgate oficjalnie potwierdziło, że 8 września w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem „Ghost in the Shell” napisanym przez Kazunoriego Itō i wyreżyserowany przez Mamoru Oshiiego. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie LPCM 2.0. Preorder na wydanie uruchomił ostatnio Amazon.com.

Sony Pictures poinformowało z kolei o premierze wydań 4K UHD z filmami „21 Jump Street” i „22 Jump Street”, w których główne role zagrali Channing Tatum i Jonah Hill. Produkcje trafią do sprzedaży 15 września, a na płytach UHD w obydwu filmach znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Preordery na wydania wystartowały w ostatnich dniach w sklepach Amazon.com („21 Jump Street” i „22 Jump Street”) i Best Buy („21 Jump Street” i „22 Jump Street”). Poznaliśmy także wygląd steelbooka 4K UHD zbierającego obydwie części serii. Preorder wystartował już na Best Buy i Hdmoviesource. Warto także odnotować, że według specyfikacji ujawnionej przez amerykański Amazon w obydwu filmach znajdziemy polską wersję językową w postaci napisów.

Swojego steelbooka doczeka się także film „Kevin sam w domu” (BestBuy i Hdmoviesource), sklep Target.com uzupełnił swoje zapowiedzi o wydanie 4K UHD z trzecim sezonem serialu „Westworld”, a na amerykańskim Amazonie pojawił się preorder na zbiorcze wydanie 4K UHD z filmami Alfreda Hitchcocka (premiera 8 września) oraz standardową edycję z produkcją „Dystrykt 9”.

6420139_sa.jpg

Steelbooki w Wielkiej Brytanii i „Sherlock Holmes” z polską wersją

Sporo preorderów pojawiło się w tym tygodniu także na brytyjskim rynku. W czwartek ruszyły preordery na steelbooki z filmami „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” i „Sok z żuka”. W sobotę wystartowało natomiast zbieranie zamówień na steelbooka z filmem Sherlock Holmes. Ponadto pojawiły się zapowiedzi preorderów na następne dni: dzisiaj ruszył preorder na steelbooka z filmem „Goonies, a w poniedziałek pojawi się możliwość składania zamówień na kolejnego steelbooka z serii „Titans of Cult”. Tym razem filmem, który trafi do kolekcji, będzie gangsterski klasyk „Chłopcy z ferajny”. W poniedziałek wystartuje także preorder na limitowaną edycję z animacją „Tenki no ko”, a we wtorek do oferty zawita steelbook z drugą odsłoną filmowej serii o przygodach Sherlocka Holmesa.

Dodajmy, że wcześniej Zavvi ujawniło tylne okładki standardowych wydań z filmami „Sherlock Holmes i „Sherlock Holmes: Gra cieni”, które potwierdziły obecność polskiej wersji językowej w obydwu produkcjach – filmy zostaną wyposażone w polską ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Digital 5.1 oraz polskie napisy.

Brytyjski Amazon uruchomił preorder na zbiorcze wydanie 4K UHD ze steelbookami z serialem „Gra o tron” i wspólnie z Zavvi dorzuciło swoje preordery na standardowe edycje filmów „Sok z żuka” i „Goonies.

12645253-2144782625523169.jpg 12646546-7854783121761545.jpg

Wysyp steelbooków również we Francji

Na pozostałych rynkach europejskich najwięcej działo się we Francji, gdzie tamtejszy Amazon zapowiedział, że 21 października do sprzedaży trafią steelbooki 4K UHD z filmami Serpico (1973) i Trzy dni Kondora (1975). Swoich preorderów doczekały się też steelbooki z filmami: „300”, „Aquaman”, „Batman v Superman”, „Człowiek ze stali”, „Liga Sprawiedliwości”, „Shazam!”, „Legion samobójców”, „Wonder Woman” (premiera 7 października) i „Goonies” (premiera 16 października). Pojawiła się też zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Do utraty tchu” z 1960 roku (premiera 4 listopada).

Serial „Watchmen” jednak trafi na 4K UHD

W Niemczech w tym czasie ruszyło zbieranie zamówień na steelbooka z filmem „Psychoza” i zbiorcze wydanie z filmami Hitchcocka. Do tego Niemcy zapowiedzieli premiery wydań 4K UHD z pakietem horrorówOffspring”, „The Woman” i „Darlin'” (premiera 25 września) i film „Robert the Bruce” (premiera 2 października) – preorder wystartował już na Media Markcie i Saturnie. Sklepy dorzuciły też swoje preordery na animację „Scooby-Doo” (Saturn i MM) i pierwszy sezon serialu „Watchmen” (Saturn i MM) – produkcja pojawiła się w zapowiedziach kilka miesięcy temu, ale ostatecznie wydawało się, że Warner zrezygnował z jej wypuszczenia.

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

272811_front.jpg tq6ejjdw.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / Sony Pictures / Shochiku / Manga Entertainment