Co nowego na 4K UHD? – „Liga Sprawiedliwości”, „Raya i ostatni smok”, „Łowca androidów” i inne

Ostatni tydzień w świecie wydań 4K UHD upłynął pod znakiem „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera” oraz „Indiany Jonesa”. Pojawiło się także kilka kolejnych zapowiedzi oraz preorderów, w tym takie na steelbooki i wydania z polską wersją językową. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Raya i ostatni smok” oraz „Speed: Niebezpieczna prędkość” w maju na 4K UHD

Disney potwierdził, że już 4 maja na amerykańskim rynku wydawniczym zadebiutuje edycja 4K UHD z filmem „Speed: Niebezpieczna prędkość” z Keanu Reevesem i Sandrą Bullock. Na płycie znajdziemy zremasterowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10, a w przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format Dolby Atmos. Obok standardowej edycji w sklepach pojawi się także limitowany steelbook.

Domowy oddział Disneya nie zapomina także o swoich nowościach i zapowiedział, że 18 maja w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafią wydania 4K UHD z animacją „Raya i ostatni smok”. Specyfikacja płyty ponownie sprowadzi się do systemu HDR10 i ścieżki dźwiękowej Dolby Atmos. Preorder wystartował ostatnio na Hdmoviesource.


„Indiana Jones” i „Przekręt” na 4K UHD w czerwcu

Sony Pictures potwierdziło w tym czasie czerwcową premierę wydania 4K UHD z filmem „Przekręt” wyreżyserowanym przez Guya Ritchiego, w którym zagrali Brad Pitt, Jason Statham, Benicio del Toro i Vinnie Jones. Wydanie, w którym znajdziemy odrestaurowany obraz z systemem obrazu HDR10 i ścieżką dźwiękową Dolby Atmos, dostępne będzie w sprzedaży od 1 czerwca. Z naszego punktu widzenia warto podkreślić, że ujawniona przez Amazon specyfikacja potwierdza, że na płycie obecne będą polskie napisy.

Najgłośniejszą zapowiedzią kończącego się tygodnia okazało jednak potwierdzenie tegorocznej premiery wydań 4K UHD  z kultową serią „Indiana Jones”. Studio Paramount Pictures ogłosiło, że zbiorcza edycja ze wszystkimi czterema odsłonami pojawi się na rynku 8 czerwca. Specyfikacja ujawniła, że filmy otrzymają obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision – każda część została zremasterowana z oryginalnych skanów. W przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format Dolby Atmos. Obok standardowego wydania (Amazon, Hdmoviesource) do sprzedaży trafi także pakiet steelbooków – preordery wystartowały już na Best Buy i Hdmoviesource.

6457772_sa.jpg

Na pozostałe preordery złożyły się steelbooki: „Shrek” (Best Buy, Hdmoviesource), „Psychoza” (Best Buy) i „Ptaki” (Best Buy), „Ognisty podmuch” (Target, Hdmoviesource), Menażeria” (Best Buy) i „Żądło” (Best Buy). Amazon dorzucił do tego swój preorder na zbiorcze wydanie z serią Lara Croft.

„Łowca androidów” w nowym steelbooku i „Toy Story”

Na Zavvi.com wystartował w tym tygodniu preorder na kolekcjonerskiego steelbooka 4K UHD z filmem „Łowca androidów”. Premierę wydania zapowiedziano na 2 maja, a na płycie znajdziemy polską wersję językową w postaci lektora i napisów. Brytyjski sklep dorzucił do tego preorder na zbiorcze wydanie 4K UHD z czterema częściami animowanej serii Toy Story. Jej premierę zaplanowano na 7 czerwca.

 

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” w maju na 4K UHD

Na pozostałych rynkach europejskich we Francji pojawiły się zapowiedzi wydań z „Ligą Sprawiedliwości Zacka Snydera”. Obok standardowej edycji francuski Amazon przewiduje także limitowanego steelbooka. Na francuskim oddziale sklepu pojawiły się też preordery na nowego steelbooka z filmem „Łowca androidów” oraz standardowe wydanie z produkcją „Gattaca”.

Zapowiedź wydań 4K UHD z „Ligą Sprawiedliwości Zacka Snydera” pojawiła się także w Niemczech, gdzie sklep jpc.de ujawnił, że film dostępny będzie w sprzedaży od 27 maja. Ze specyfikacji wynika także, że w przypadku obydwu nośników produkcja Snydera podzielona zostanie na dwie płyty. Na niemieckim rynku sklepy Media Markt i Saturn dorzuciły swoje preordery na „Super 8” w steelbooku (MM, Saturn) oraz standardowe wydania z filmami „Pamięć absolutna” (MM, Saturn), „Trzy dni Kondora” (MM, Saturn), „Serpico” (MM, Saturn) oraz „Nie oglądaj się teraz” (MM, Saturn).

Kończący się tydzień nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / Disney