Co nowego na 4K UHD? – „Od zmierzchu do świtu”, „Życie Carlita”, „Krzyk” i inne

Kończący się tydzień wypełniony był oficjalnymi zapowiedziami wydań 4K UHD, które pojawią się jesienią tego roku. Zapowiedziano takie klasyki jak chociażby „Frankenstein”, „Życie Carlita”, „Od zmierzchu do świtu”, a także kilka innych klasyków oraz kinowych nowości. Nie mogło zabraknąć przy tym steelbooków, wydań z polską wersją i kolekcjonerskich edycji. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Potwory Universala, „Życie Carlita” i „Szybcy i wściekli 9”

Studio Universal Pictures potwierdziło, że jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z kultowymi horrorami o Potworach. Premiera wydania „Universal Classic Monsters. Icons of Horror Collection” została zapowiedziana na 5 października. W skład pakietu wejdą filmy: „Książę Dracula” (1931), „Frankenstein” (1931), „Niewidzialny człowiek” (1933) i „Wilkołak” (1941). Wszystkie filmy dostępne będą na płytach Ultra HD Blu-ray w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10. Zbieranie zamówień na wydanie rozpoczął sklep Hdmoviesource.

Wydanie 4K UHD Universal Classic Monsters. Icons of Horror Collection

Domowy oddział studia Universal Pictures zapowiedział też wydanie 4K UHD z filmem „Życie Carlita” z 1993 roku, w którym zagrali Al Pacino, Sean Penn, Penelope Ann Miller, John Leguizamo i Ingrid Rogers. Produkcja dostępna będzie w nowej jakości obrazu od 19 października. Obok standardowej edycji pojawi się także steelbook, a na płycie obecny będzie obraz z systemem HDR10.

Na koniec Universal dorzucił do tego zapowiedź wydania 4K UHD z ostatnim z kinowych hitów w swoim katalogu, filmem „Szybcy i wściekli 9”. Produkcja trafi na płyty Ultra HD Blu-ray już 21 września. W przypadku obrazu dostępne będą zarówno system Dolby Vision, jak i HDR10+. O dźwiękowe wrażenia zadba natomiast ścieżka dźwiękowa Dolby Atmos. Preorder wystartował w sklepach: Amazon, Best Buy i Target.

Życie Carlita steelbook 4K UHD

Działa Navarony” i „Od zmierzchu do świtu” na 4K UHD

Sony w tym czasie potwierdziło, że swojej edycji na 4K UHD doczeka się także wojenny klasyk „Działa Navarony” z 1961 roku wyreżyserowany przez J. Lee Thompsona. Produkcja trafi na płyty Ultra HD Blu-ray dokładnie 12 października, a wydanie 4K UHD z filmem, w którym zagrali Gregory Peck, David Niven, Anthony Quinn oraz Stanley Baker, zapewni nam obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 oraz nową ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Preorder pojawił się na Amazonie i Hdmoviesource.

Wielu fanów Tarantino ucieszy natomiast zapowiedź od domowego oddziału Paramount Pictures. Wytwórnia zapowiedziała na 26 października premierę wydania 4K UHD z filmem „Od zmierzchu do świtu” z 1996 roku, w którym zagrali Harvey Keitel, George Clooney, Quentin Tarantino, Juliette Lewis i Ernest Liu. Jak na razie specyfikacja techniczna płyty nie została ujawniona.

Działa Navarony wydanie 4K UHD

„Krzyk” i „Wilk z Wall Street” ze steelbookami 4K UHD

Pojawiły się też pierwsze zapowiedzi wydania 4K UHD z horrorem „Krzyk”, które ma trafić na rynek 19 października. Produkcja doczeka się wydania z okazji 25. rocznicy premiery w kinach, a obok standardowej edycji do sprzedaży trafi także steelbook.

Zapowiedzi steelbooka doczekał się też film „Dziesięcioro przykazań” (premiera 9 listopada) oraz „Wilk z Wall Street” (premiera 14 grudnia). Pojawiły się też preordery na wydanie 4K UHD z filmem „Nieśmiertelny” z 1986 roku. Target dorzucił do tego swoje preordery na standardowe wydania z filmami „Rodzina Addamsów” i wspomnianą produkcją „Wilk z Wall Street”, a Amazon uruchomił preorder na animację „Luca” i „Milczenie owiec”. Z kinowych nowości preorder otrzymał thriller „Nie oddychaj 2”. Wstępnie premierę zapowiedziano na 14 grudnia.

Krzyk steelbook 4K UHD

Pojawiły się też pierwsze informacje o zbliżających się premierach wydań 4K UHD z filmami „Downton Abbey”, „Grawitacja”, „Bękarty wojny”, które mają debiutować na przełomie października i listopada.

Coś” z polską wersją. Nowy steelbook Wonder Woman i „Siódma pieczęć”

Na brytyjskim rynku pojawiły się zapowiedzi wydań 4K UHD z kultowym horrorem „Coś” wyreżyserowanym przez Johna Carpentera. Film doczeka się w Wielkiej Brytanii aż czterech edycji na 4K UHD. Obok zwykłego wydania w plastikowym opakowaniu do sklepów trafią też dwa steelbooki (wersja standardowa i wersja od Zavvi) oraz limitowana edycja z plakatem, pocztówkami i innymi gadżetami. Na płycie dostępna będzie polska wersja językowa przynajmniej w postaci polskich napisów.

Coś wydanie 4K UHD

Wystartowały również preordery na steelbooka z filmem „Skazani na Shawshank” (polska wersja) oraz zbiorczego steelbooka z filmową serią o Wonder Woman (polska wersja). Kolejnymi animacjami Disneya z wydaniami 4K UHD okazały się „Gdzie jest Dory” (premiera 13 września) oraz „Zwierzogród” (premiera 20 września). Amazon zapowiedział z kolei wydanie 4K UHD z filmem „Zakładnik” (premiera 4 października) i dorzucił preorder na steelbooka 4K UHD z thrillerem „Old”.

Brytyjski dystrybutor The British Film Institute z kolei zapowiedział wydanie filmu „Siódma pieczęć” z 1957 roku w reżyserii i ze scenariuszem Ingmara Bergmana. Film dostępny będzie w sprzedaży od 18 października. Preorder wystartował już na Amazonie.

Wonder Woman steelbook 4K UHD Wydanie 4K UHD Siódma pieczęć

Pojedyncze steelbooki z Potworami Universala

Hiszpanie doczekali się zapowiedzi swoich steelbooków z filmami „Okno na podwórze” oraz „Vertigo”. We Francji tymczasem pojawiły się zapowiedzi pojedynczych steelbooków 4K UHD z pakietu Potworów z filmami: „Książę Dracula” (1931), „Frankenstein” (1931), „Niewidzialny człowiek” (1933) i „Wilkołak” (1941).

Na niemieckim rynku pojawiły się zapowiedzi kolekcjonerskich wydań 4K UHD z filmami „Pani Zemsta” (Amazon i JPC) oraz „Pan Zemsta” (Amazon i JPC), a także steelbooka i wydania stylizowanego na kasetę VHS z horrorem „Świt żywych trupów”. Na Amazonie pojawiły się też steelbooki z filmami „Ruchomy chaos”, „Bez przebaczenia” i „Mechaniczna pomarańcza”. Standardowych wydań doczekały się natomiast filmy „Mosquito Squadron” oraz „Zagadka proroka”.

Niemiecki Media Markt dorzucił do tego trzy wydania z filmem „Nocny portier” (wersja A, wersja B i wersja C) i zapowiedź edycji 4K UHD z filmem „The Suicide Squad: Legion samobójców” oraz „Piotruś Królik 2: Na gigancie”.

Pani Zemsta wydanie 4K UHD Mechaniczna pomarańcza steelbook 4K UHD

Godzilla kontra Kong” na 4K UHD w Polsce. Będzie steelbook

W tym tygodniu nie zabrakło też zapowiedzi z polskiego podwórka. Dowiedzieliśmy się, że wrześniowe zapowiedzi od dystrybutora Galapagos uzupełni kolejne wydanie 4K UHD. Do zapowiedzianej kilka tygodni temu edycji 4K UHD z filmem „Mortal Kombat” dołączyła produkcja „Godzilla kontra Kong”.

Trzecia część nowej serii o Godzilli dostępna będzie w standardowym wydaniu w plastikowym opakowaniu. W przygotowaniu jest także wydanie w steelbooku. Film trafi na płyty 4K UHD z obrazem w rozdzielczości 4K wyposażonym w systemy obrazu HDR10, Dolby Vision i HDR10+. W przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format Dolby Atmos. Premiera została zapowiedziana na 1 września.

Wydanie 4K UHD z filmem Godzilla kontra Kong

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. AB Svensk Filmindustri / Paramount Pictures / Universal Pictures /