Co obejrzeć w weekend? Serial z Emmą Stone, film science fiction i inne nowości [LISTA]

W pierwszy weekend 2024 roku wkraczamy z dwiema głośnymi premierami streamingowymi. Na platformach SkyShowtie i Prime Video pojawiły się dzisiaj długo wyczekiwane nowości. Do oferty serwisów zawitało też kilka filmów na licencji.

Nowy serial z Emmą Stone trafił do Polski. „The Curse” na SkyShowtime

Emma Stone serial Klątwa

Serialową nowością, z którą możecie spędzić weekend, jest „Klątwa” z Emmą Stone. Na platformie SkyShowtime możecie oglądać już pierwsze pięć odcinków. Druga część sezonu pojawi się natomiast 16 lutego.

Serial został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i pozytywnie ocenia go aż 94% przy średniej ocenie 8,50 w dziesięciostopniowej skali. Zdecydowanie gorzej produkcja wypada jednak w oczach widzów. Serial zebrał tylko 38% pozytywnych głosów od widowni, a średnia nota to zaledwie 2,30 w pięciostopniowej skali.

Sprawdź też: Emma Stone wróci jako nikczemna Cruella! Film Disneya w przygotowaniu.

Bohaterami serialu są Whitney i Asher Siegel, nowożeńcy, którzy próbują przekonać do swojej wizji ekologicznego życia i budownictwa mieszkańców miasteczka Española w Nowym Meksyku. Ich plany krzyżuje jednak Dougie – ekscentryczny producent, który widzi w ich historii świetny temat na reality show. Kiedy para zaczyna podejmować wątpliwe etycznie decyzje, ich konsekwencje szybko odbijają się na ich związku. W obsadzie są także Nathan Fielder („The Rehearsal”) i Bennny Safdie („Oppenheimer”). Gościnnie na ekranie pojawiają się nominowany do Oscara Barkhad Abdi, Corbin Bernsen oraz Constance Shulman.

Nowy dramat science fiction na Prime Video. Film z Saoirse Ronan i Paulem Mescalem

wrog film

Na serialową premierę od SkyShowtime odpowiada dzisiaj serwis Prime Video, który udostępnił na weekend kolejną filmową nowość od wytwórni MGM. Tym razem jest to dramat science fiction zatytułowana „Wróg” z Saoirse Ronan i Paulem Mescalem.

Życie Hen (Saoirse Ronan) i Juniora (Paul Mescal) zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy przed ich domem zjawia się nieznajomy ze zdumiewającą propozycją. Czy para zaryzykuje swój związek i tożsamość, aby zyskać szansę na przetrwanie w nowym świecie? Film ożywia niedaleką przyszłość poprzez oczarowujące ujęcia oraz nieustępliwe pytania o naturę prawdziwego i sztucznego człowieczeństwa.

Sprawdź też: Prime Video ma dwie niespodzianki! Głośne filmy z 2023 roku trafiły na platformę.

Film został jednak fatalnie przyjęty przez krytyków i wygląda na to, że Amazon wyrzucił 30 mln dolarów w błoto. Przy ponad 100 tekstach pozytywnie film ocenia zaledwie 25% krytyków. Wśród topowych krytyków wynik ten jest nieco lepszy i wynosi 29%. Średnia ocena „Wroga” również mocno rozczarowuje i wynosi 4,70 w dziesięciostopniowej skali. Lepiej film wypada w oczach widzów – pozytywnie ocenia go 65% głosujących, ale ocena też nie zachwyca i wynosi 3,50 w pięciostopniowej skali.

Krytycy zarzucają filmowi przede wszystkim wylewającą się z ekranu nudę i zmarnowany potencjał na stworzenie dobrej historii. Przez większość seansu rządzą kiepskie dialogi i niespójny scenariusz, który nie jest w stanie poradzić sobie z odpowiednim zbudowaniem świata przedstawionego i rozwojem postaci. Pojawiają się też zarzuty o chybioną formę narracji i nieumiejętność wywołania emocji. Jedyną zaletą są tutaj Mescal i Ronan.

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (5 stycznia)

  • „Potwór z Gyeongseongu: Część 2”
  • „W żałobie w drogę”
  • „Man On The Run”

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (5 stycznia)

  • „Lucy i Desi”
  • „Gość weselny”
  • „Wasyl”
  • „Delirium”
  • „Matrix: Pokolenie”

Prime Video premiery. Co obejrzeć? (5 stycznia)

zdj. Monolith Films / Showtime / MGM / Netflix