„Czarna Pantera: Wakanda Forever” najbardziej wyczekiwanym filmem 2022 roku

Amerykański serwis biletowy Fandango przeprowadził pośród swoich użytkowników ankietę dotyczącą blockbusterów zapowiedzianych na 2022 rok. Wychodzi na to, że najbardziej wyczekiwanym filmem z przyszłorocznych premier jest kolejna część „Czarnej Pantery”.

Na liście opublikowanej w mediach społecznościowych portalu uplasowały się też między innymi takie tytuły, jak „Thor: Love & Thunder” oraz wielokrotnie opóźniany „Top Gun: Maverick”. Z kolei na drugim i trzecim miejscu wylądowały kolejno „Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part 1)” oraz „The Batman” w reżyserii Matta Reevesa. 

Obecność „Czarnej Pantery” na szczycie list nie zaskakuje. Pierwsza część, która debiutowała w kinach prawie cztery lata temu cieszy się opinią jednego z najlepszych filmów w Marvel Cinematic Universe, będąc zarazem pierwszą produkcją superbohaterską, która doczekała się nominacji do Oscara w głównej kategorii. Na krótką chwilę, „Czarna Pantera” dorobiła się też statusu najlepiej zarabiającego widowiska w historii amerykańskiego boxoffisu (wynik filmu pobiła w kolejnym roku ostatnia część „Avengersów”).

Warto dodać, że na chwilę obecną nie wiemy, jaki kierunek obrali twórcy „Czarnej Pantery: Wakanda Forever” po śmierci głównego gwiazdora cyklu, Chadwicka Bosemana. Prace zdjęciowe nad drugim filmem ruszyły parę miesięcy temu choć produkcja zaliczyła kilka opóźnień w związku z wypadkiem na planie aktorki Letiti Wright, wcielającej się w rolę Shuri. Ekipa ma powrócić na plan w styczniu. Premierę zaplanowano na 11 listopada 2022.

Rzućcie okiem na pełną listę najbardziej wyczekiwanych filmów przyszłego roku.

68539060-2164-4E86-9553-B553CEC81D23.jpeg

Źródło: Fandango / zdj. Disney / Fandango