Czas akcji serialu „Cassian Andor” od Disney+ ujawniony

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat serialu „Cassian Andor”, który będzie drugim aktorskim serialem osadzonym w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Po ostatnich informacjach na temat castingu teraz ujawniony został czas akcji pierwszego sezonu.

Według oficjalnych informacji od Lucasfilm akcja serialu ma zostać osadzona na pięć lat przed wydarzeniami z filmu „Łotr 1”. Oznacza to, że pierwszy sezon będzie rozgrywał się czternaście lat po wydarzeniach z zemsty Sithów (które miały miejsce w 19 BBY) - galaktyka będzie więc pod władaniem Imperatora już blisko piętnaście lat. Osadzenie akcji w tak krótkim odstępie czasu od filmu „Łotr 1” sugeruje, że serialowe przygody Cassiana Andora nie będą trwały dłużej niż 2 lub 3 sezony.

W obsadzie serialu są Diego Luna wracający do roli Cassiana Andora, a także Stellan Skarsgard i Kyle Soller, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która powróci do roli Mon Mothmy. Twórcą serialu będzie Tony Gilroy.

Ekipa nowego serialu od platformy Disney+ miała pracować na planie serialu od czerwca do grudnia, ale obecnie trudno przewidzieć, czy zdjęcia faktycznie ruszą w ciągu najbliższych miesięcy, bowiem studia będą potrzebowały wiele czasu, aby poukładać swoje zrujnowane przez koronawirusa harmonogramy produkcji.

źródło: Starwars.com / zdj. Lucasfilm