Gotowi na następną sadystyczną grę Jigsawa? Nowy fragment „Piły X” budzi emocje

Jigsaw wkrótce wróci do filmowego świata za sprawą nowej odsłony serii „Piła”. Rzućcie okiem na pierwszy fragment dziesiątej już części cyklu zapoczątkowanego w 2004 roku przez Jamesa Wana. Klip daje widzom przedsmak sceny z wykorzystaniem przerażającego mechanizmu osłaniającego oczy najnowszej ofiary Johna Kramera.  

Najbardziej niepokojąca jak dotąd odsłona serii „Piła” odkryje nieopowiedziany do tej pory rozdział najbardziej osobistej gry Jigsawa (Tobin Bell). Pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części, chory i zdesperowany John Kramer jedzie do Meksyku na ryzykowną i eksperymentalną operację w nadziei na cudowne wyleczenie jego raka – tylko po to, by odkryć, że cała operacja jest oszustwem mającym na celu oszukiwanie najbardziej bezbronnych i zdesperowanych ludzi szukających pomocy. To daje mu nowy cel i niesławny seryjny morderca powraca do swojej pracy, zmieniając życie oszustów w charakterystyczny dla siebie sposób:  za pomocą podstępnych, szalonych i pomysłowych pułapek.

Sprawdź też:

W obsadzie filmu są też Shawnee Smith, Synnøve Mocody Lund, Steven Brand i Michael Beach. Wyreżyserowaniem „Piły X” zajął się Kevin Greutert pracujący przy częściach „Piła VI” i „Piła 3D” i jako montażysta miał swój udział przy powstawaniu pierwszych pięciu odsłon.

Do kin horror „Piła X” wejdzie jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 29 września.

 

zdj. Lionsgate