John Carpenter wraca za kamerę! Legendarny twórca horrorów prezentuje nowy serial

Szykujcie się na nowe opowieści grozy w wykonaniu słynnego twórcy dreszczowców „Coś” i „Halloween”. W sieci ukazał się pierwszy zwiastun inspirowanego prawdziwymi historiami antologicznego serialu Suburban Screams”, pod którym John Carpenter podpisał się jako główny producent i – w przypadku jednego odcinka – jako reżyser

Carpenter wraca z antlogią „Suburban Screams”

Sześcioodcinkowa seria platformy streamingowej Peacock obiecuje przyjrzenie się najtrwalszym lękom małomiasteczkowej Ameryki. „Mroczne sekrety i niewypowiedziane zło czai się pod powierzchnią zalanych słońcem ulic, wypielęgnowanych trawników i za przyjaznymi obliczami sąsiadów” – czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Każdy z odcinków przedstawi osobną opowieść grozy – każda nich została przy tym oparta na faktach i relacjach uczestników. Inscenizowane sceny zostaną złączone z materiałami archiwalnymi, rozmowami ze świadkami i fragmentami medialnych przekazów o każdym z makabrycznych incydentów.

Koniecznie sprawdź też:

Carpenter nie tylko podpisze się pod serialem jako jeden z głównych producentów, ale i znajdzie się za kamerą jednego z odcinków oraz stworzy do niego oryginalną ścieżkę dźwiękową. „Suburban Screams” będzie jego pierwszy poważnym projektem od czasu wyreżyserowanego w 2010 roku „Oddziału” z Amber Heard, Lyndsy Fonseca i Danielle Panabaker. 

Pozostałymi producentami „Suburban Screams” są Sandy King (stała współpracowniczka Carpentera), Tony DiSanto („Nastoletni wilkołak”), showrunner serialu Jordan Roberts („Wielka Szóstka”), Patrick Smith („Beyond Noh”) i Andy Portnoy („Scaredy Camp”). Poza Carpenterem za reżyserię odpowiedzą również Jordan Roberts, Michelle Latimer („Ciężar prawdy”) i Jan Pavlacky („Haunted”). Produkują studia Storm King Productions i DIGA Studios

W USA premiera serialu odbędzie się dokładnie 13 października. Możemy przypuszczać, że – o ile w ogóle doczekamy się premiery – w Polsce „Suburban Screams” będzie można zobaczyć w ofercie SkyShowtime, wraz z innymi tytułami platformy Peacock. 

Zdj. Peacock