Czy Brie Larson jeszcze wróci do Marvela? Aktorkę zapytano o przyszłość w MCU

Po spektakularnym sukcesie pierwszego filmu z przygodami Kapitan Marvel jego kontynuacja została największą finansową porażką MCU. Czy Brie Larson powróci w najbliższym czasie do superbohaterskiego uniwersum? Aktorka została ostatnio zapytana o swoją przyszłość w Marvelu i oto co miała do powiedzenia.

Film z Brie Larson największą porażką „Marvela

Brie Larson miała stanowić o przyszłości superbohaterskiego uniwersum Marvela i być jedną z kluczowych postaci w MCU po tym, jak rozstali się z nim Iron Man i Kapitan Ameryka. Wynik drugiego filmu z przygodami potężnej bohaterki sprawił jednak, że sytuacja zmieniła się o 180 stopni i postawił przyszłość Kapitan Marvel pod dużym znakiem zapytania. W 2019 roku pierwszy film z Larson w roli głównej zebrał od widzów ponad 1 mln dolarów, ale zeszłoroczna kontynuacja okazała się gigantyczną wręcz wtopą. Do Kapitan Marvel na dużym ekranie dołączyły Ms. Marvel (Iman Vellani) oraz Monica Rambeau (Teyonah Parris).

W trakcie pierwszego weekendu amerykańscy widzowie zapłacili za bilety na seanse filmu zaledwie 46 mln dolarów i ostatecznie na jego koncie znalazło się tylko 199,7 mln dolarów. Przy budżecie na poziomie przekraczającym 200 mln dolarów oznaczało to największą finansową wpadkę w całej historii MCU. Obecnie sytuacja Brie Larson w Marvelu wydaje się dosyć skomplikowana. Aktorka od premiery swojego ostatniego filmu nie jest łączona z żadnym projektem i wygląda na to, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez pewien czas.

Sprawdź też: Gorące premiery na cały tydzień! Netflix i Disney+ najmocniej walczą o waszą uwagę!

Brie Larson w filmie Marvels

Ostatnio została zapytana o to, co może powiedzieć o swojej przyszłości w MCU, a jej odpowiedź była szybka i dosadna. Stwierdziła bez żadnego entuzjazmu w głosie, że: „Nie mam nic do powiedzenia na ten temat”. Jeszcze w zeszłym roku wydawało się, że Kapitan Marvel odegra istotną rolę w kolejnych filmach o Avengersach, ale od tego czasu w MCU wiele się zmieniło i po tak słabym przyjęciu „Marvels” możemy oczekiwać, że rola Brie Larson zostanie raczej pomniejszona.

Aktorka zostanie zapewne zaangażowana w projekt o Avengersach, ale trudno oczekiwać, aby doczekała się trzeciej produkcji o przygodach Kapitan Marvel zwłaszcza w obliczu słów szefa Disneya, który przekonywał, że Marvel stawia na zbyt dużo filmów w ramach jednej serii.

zdj. Marvel