Czy powstanie drugi sezon serialu „Jeden dzień”? To nowy hit na Netflix

Na początku lutego na Netflix trafił serialowy dramat romantyczny „Jeden dzień”. Produkcja bazująca na powieści Davida Nichollsa okazała się nowym hitem streamingowego giganta i przyciągnęła sporo widzów także w Polsce. Czy „Jeden dzień” doczeka się drugiego sezonu?

Jeden dzień” czy będzie drugi sezon? Co wiemy o serialu Netflix

Od czasu premiery 8 lutego serial „Jeden dzień” utrzymuje się wśród najpopularniejszych produkcji oglądanych przez widzów Netfliksa. Produkcja bazuje na książce Davida Nichollsa i nie jest to wcale pierwsze podejście do przeniesienia jej na ekran. W 2011 roku do kin trafił film bazujący na powieści, do którego Nicholls sam napisał scenariusz. Główne role w produkcji zagrali wówczas Anne Hathaway i Jim Sturgess.

Serialowa ekranizacja wzbudziła sporo emocji wśród widzów i wielu nim skradła serca nowym podejściem do melodramatycznej opowieści i świetnej obsadzie. Po zakończeniu pierwszego sezonu pojawia się więc naturalne pytanie: czy będzie drugi sezon serialu „Jeden dzień”?

Sprawdź też: Netflix TOP 10 dzisiaj – jakie filmy i seriale są teraz popularne? Polacy wybrali inne tytuły.

Serial utrzymuje się w TOP 3 najpopularniejszych seriali anglojęzycznych na świecie od trzech tygodni. Dużo uwagi poświęcają mu widzowie z naszego kraju. W Polsce był w ostatnim tygodniu drugim najpopularniejszym tytułem wśród wszystkich seriali. Globalnie serial wygenerował w niespełna 20 dni aż 20,7 mln wyświetleń.

O czym opowiada serial „Jeden dzień”. Romantyczny dramat na Netfllix

jeden dzien serial netflix

Produkcja opowiada historię Emmy Morley i Dextera Mayhewa, którzy 15 lipca 1988 roku — w ostatnim dniu szkoły średniej — rozmawiają ze sobą po raz pierwszy. Następnego ranka ich drogi się rozchodzą. W kolejnych odcinkach mamy okazję obserwować, jak bohaterowie przez dwie dekady mierzą się z miłością, stratą i nieprzewidywalnymi zwrotami codziennego życia.

Pierwszy sezon adaptuje całą powieść Davida Nichollsa, więc teoretycznie druga seria musiałaby opierać się na zupełnie nowym pomyśle na kontynuowanie historii głównych bohaterów. Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat planów dotyczących zamówienia drugiego sezonu „Jednego dnia”. Spekulacje na ten temat kontynuacji krążą jednak wśród fanów, którzy zauważają, że serial spotkał się z dobrym przyjęciem i otrzymał pozytywne recenzje.

Sprawdź też: Netflix szykuje podwyżkę abonamentu! Widzowie i tak będą go oglądać?

Wiele osób wierzy więc, że sukces pierwszej serii skłoni platformę do kontynuowania historii w nowych odcinkach. Sama historia pozostawia furtkę na kontynuację, więc scenarzyści mogliby spokojnie zabrać się za napisanie kolejnych rozdziałów. Czy tak się stanie? Będziemy musieli poczekać, aby się przekonać.

zdj. Netflix