Netflix TOP 10 dzisiaj – jakie filmy i seriale są teraz popularne? Polacy wybrali inne tytuły

Jakie filmy i seriale są teraz najpopularniejsze na platformie Netflix? W ostatnich dniach najwięcej uwagi widzowie poświęcali nowemu filmowi „Mea Culpa”, a w świecie seriali rządził „Awatar: Ostatni władca wiatru”.

TOP 10 filmów na Netflix dzisiaj. Co obejrzeć dziś wieczorem?

mea culpa netflix

Na pierwszym miejscu rankingu TOP 10 najpopularniejszych filmów obecnych na platformie Netflix znalazł się w tym tygodniu oryginalny tytuł streamingowego giganta zatytułowany „Mea Culpa”. To produkcja opowiadająca historię adwokatki przyjmującej sprawę uwodzicielskiego artysty oskarżonego o zamordowanie swojej dziewczyny. Gdy wybucha płomień pożądania, sprawy przybierają niebezpieczny obrót.

Sprawdź też: Netflix szykuje podwyżkę abonamentu! Widzowie i tak będą go oglądać?

Nie był to oszałamiający wynik, ale konkurencja w ostatnich dniach nie była zbyt duża i do pozycji lidera wystarczyło wygenerowanie 32 mln godzin, co dało 16 mln wyświetleń. Co ciekawe, w Polsce film ten znalazł się dopiero na trzecim miejscu. Zdecydowanie lepiej radziły sobie „Zapadlisko”, które wywalczyło pozycję lidera oraz „Przez moje okno 3: Znów cię widzę”.

Netflix TOP 10 dzisiaj Jakie seriale obejrzeć? „Awatar: Ostatni władca wiatru” hitem nie został

Awatar Ostatni władca wiatru Netflix

W świcie serialu zgodnie z oczekiwaniami rządził w ostatnich dniach „Awatar: Ostatni władca wiatru”. Aktorska przeróbka popularnego animowanego serialu o Aangu próbującym przywrócić równowagę w świecie, któremu zagraża przerażający Naród Ognia, nie będzie jednak kolejnym wielkim hitem streamingowego giganta. Serial mimo zajęcia pierwszego miejsca zalicza rozczarowujący wynik.

W trakcie premierowego tygodnia, a w zasadzie to przedłużonego weekendu – serial pojawił się na platformie w czwartek – „Ostatni władca wiatru” wygenerował 153,4 mln godzin wyświetlania, co przekłada się na 21,1 mln wyświetleń. Serial uplasował się też w dziesiątce najpopularniejszych seriali zeszłego tygodnia w 92 krajach i w 70 z nich okazał się liderem tego zestawienia.

Sprawdź też: „Szogun” – recenzja serialu Disneya. „Gra o Tron” w japońskim stylu.

Podobnie jak w przypadku filmów tak i przy serialach Polacy mieli inny gust od większości widzów na świecie i najpopularniejszą produkcją w  naszym kraju okazał się serial „Jeden dzień” oparty na powieści Davida Nichollsa. Produkcja utrzymała tym samym pozycję lidera z zeszłego tygodnia.

To wynik nieco lepszy od tego, który we wrześniu osiągnął serial „One Piece” – 140,1 mln godzin wyświetlania i 18,5 mln wyświetleń. Produkcja nie dorównuje jednak największym hitom Netfliksa takim jak na przykład „Wednesday”, który wygenerował w pierwszy weekend gigantyczne 341,23 mln godzin, co przekłada się na około 43 mln wyświetleń.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix

 1. „Mea Culpa”
 2. „Zagrywki”
 3. „Einstein i bomba”
 4. „Gru, Dru i Minionki”
 5. „Miss Kraken. Ruby Gillman”
 6. „Minionki”
 7. „Kochanka, stalkerka, zabójczyni”
 8. „Noc Dziękczynienia”
 9. „Orion i ciemność”
 10. „Crossroads Dogonić marzenia”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix

 1. „Awatar: Ostatni władca wiatru”
 2. „Jeden dzień”
 3. „Miłość jest ślepa”
 4. „Czy mogę ci wyznać tajemnicę”
 5. „Grieselda”
 6. „Wojownik”
 7. „Mike Epps: Ready to Sell Out”
 8. „Formuła 1: Jazda o życie” sezon 6
 9. „Resident Alien” sezon 1
 10. „Turysta” sezon 1 

zdj. Netflix