Daisy Ridley w końcu się udało? Krytycy chwalą jej nowy film: Najlepsza rola w karierze

Czyżby zła passa Daisy Ridley w końcu się zakończyła? Gwiazda ostatniej trylogii „Gwiezdnych wojen” próbowała przez ostatnie lata rozwinąć swoją karierę przy okazji wielu filmowych przedsięwzięć, ale większość z nich zbierała kiepskie recenzje. Tym razem nowy film z jej główną rolą został pozytywnie przyjęty przez krytyków.

Daisy Ridley w końcu doceniona przez krytyków. Jej film zbiera dobre oceny

Po zagraniu w nowej trylogii „Gwiezdnych wojen” aktorska kariera Daisy Ridley nie nabrała wielkiego rozpędu. Brytyjka nie była w stanie wykorzystać swojej popularności do przyciągania widzów do kin i często jej produkcje zbierały kiepskie recenzje od krytyków i mizerne oceny od widowni. Ostatnio widać jednak w filmografii Ridley przebłyski dające szansę na dalszy rozwój kariery. Ostatnio aktorka była chwalona za rolę w filmie „Czasem myślę o umieraniu”, ale cały czas nie był to tytuł, który mógł liczyć na finansowy sukces.

Teraz Daisy Ridley spróbuje przyciągnąć widzów do kin swoim kolejnym projektem, „Young Woman and the Sea”. To produkcja bazująca na książce Glenna Stouta opowiadającej prawdziwą historię brawurowego wyczynu Gertrudy „Trudy” Ederle, pierwszej kobiety, która w 1926 roku przepłynęła kanał La Manche. Córka niemieckiego rzeźnika z Manhattanu była zawodową pływaczką i złotą medalistką na Igrzyskach w 1924 roku, kiedy postanowiła spróbować przepłynąć kanał. Podjęła się tego wyczynu po przepłynięciu 22 mil z Battery Park w Nowym Jorku do Sandy Hook w New Jersey. Ustanowiony przez nią rekord, utrzymywał się przez 81 lat.

Sprawdź też: Szykuje się nowa część serii „Mumia”! Brendan Fraser i Rachel Weisz w obsadzie.

Produkcja dystrybuowana przez Disneya wchodzi do kin w ten weekend i jak na razie możemy mówić o bardzo pozytywnym przyjęciu. W serwisie Rotten Tomatoes przy 43 recenzjach zadowolonych z seansu było aż 86% krytyków. Na dobrym poziomie jest także średnia ocena, wynosząca aktualnie 7,00 w dziesięciostopniowej skali. Jeszcze większe wrażenie robi na start ocena od widzów. Przy pierwszych kilkudziesięciu notach każdy z widzów ocenił film pozytywnie i średnia wynosi 4,70 w pięciostopniowej skali.

Young Woman and the Sea opinie o filmie

Trzeba będzie oczywiście poczekać na większą próbkę głosów, ale już teraz warto odnotować, że krytycy chwalą zarówno rolę Daisy Ridley, jak i samą produkcję. Opisują „Young Woman and the Sea” jako wciągającą, podnoszącą na duchu i inspirującą historię, która potrafi zapewnić widzom także nieco rozrywki. Film określany jest przez recenzentów, klasycznym, wręcz staroświeckim, ale w dobrym znaczeniu tego słowa, projektem opowiadającym prostą fabułę o dążeniu do realizacji swojego marzenia i pokonywaniu pojawiających się po drodze przeszkód. Wielu krytyków przekonuje, że to jak na razie najlepsza rola w karierze Ridley.

zdj. Disney