Diego Luna jako Cassian Andor na nowej fotce z prequela „Gwiezdnych Wojen: Łotra 1”

Do sieci trafiła kolejna fotka z serialu „Andor”, w którym rolę rebelianta z „Łotra 1” powtórzył Diego Luna. Premiera gwiezdnowojennej serii odbędzie się pod koniec wakacji.

Andor” przedstawi widzom wczesne losy Cassiana Andora, członka Sojuszu Rebeliantów, stawiającego sobie zadanie doprowadzenia do zmiany w galaktyce pod reżimem Imperium. Produkcja opowie o rodzącym się na pięć lat temu przez „Łotrem 1” ruchu oporu przeciwko Imperatorowi. Ostatnia wypowiedź Tony'ego Gilroya, głównego twórcy serialu, wskazuje przy tym, że historia ostatecznie zazębi się z wydarzeniami przedstawionymi w pierwszym pełnometrażowym widowisku z „Gwiezdnych Wojen”, osadzonym poza Saga Skywalkerów. Pierwszy sezon, na który złoży się dwanaście odcinków rozegra się w ciągu jednego roku. Z kolei drugi sezon, który zakończy historię Cassiana obejmie cztery pozostałe lata z życia Rebelianta

Oprócz powracającego w głównej roli Luny na ekranie pojawią się Stellan Skarsgård (widoczny na nowym zdjęciu poniżej), Forest Whitaker, Kyle Soller, Alex Lawther, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która po raz kolejny wcieli się w rolę Mon Mothmy. W gronie reżyserów znajdują się Toby HaynesBen Caron („Sherlock”, „Wallander”) i Susann White („Kroniki Times Square”, „Masters of Sex”).

Andor” zadebiutuje w ofercie Disney+ dokładnie 31 sierpnia.

F840AD0E-F941-41A6-AC56-51709A1E5D9B.jpeg

Zdj. Disney