Diego Luna: prace nad serialowym spin-offem „Łotra 1” ruszają lada moment

Diego Luna lada moment wejdzie na plan serialu o Cassianie Andorze, szykowanym z myślą o platformie Disney+. Jak potwierdził aktor w najnowszym wideo opublikowanym na Twitterze, zdjęcia wystartują już wkrótce w Wielkiej Brytanii

Przypomnijmy, że wyreżyserowaniem paru pierwszych odcinków miał zająć się Tony Gilroy, ale ostatecznie musiał zrezygnować ze swoich obowiązków, ze względu na panujące obecnie obostrzenia. Disney szybko zareagował na decyzję reżysera i wyznaczył na jego zastępcę Toby'ego Haynesa. Reżyser mieszkający w Wielkiej Brytanii był już związany z projektem i miał zająć się wyreżyserowaniem późniejszych odcinków. Teraz będzie odpowiadał za serial w większym zakresie. Tony Gilroy pozostaje zaangażowany w serial jako producent wykonawczy i showrunner.

W serialu „Cassian Andor” zobaczymy kilka znanych twarzy ze świata „Gwiezdnych Wojen” i wygląda na to, że nie będą to tylko postacie stojące po stronie Ruchu Oporu. W produkcji od Disney+ mają podobno pojawić się między innymi Wielki Moff Tarkin i Bail Organa (Jimmy Smits), przybrany ojciec księżniczki Lei. W obsadzie serialu są już Diego Luna wracający do roli Cassiana Andora, a także Stellan Skarsgard i Kyle Soller, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która powróci do roli Mon Mothmy. Twórcą serialu będzie Tony Gilroy.

Według oficjalnych informacji od Lucasfilm akcja serialu ma zostać osadzona na pięć lat przed wydarzeniami z filmu „Łotr 1”. Oznacza to, że pierwszy sezon będzie rozgrywał się czternaście lat po wydarzeniach z zemsty Sithów (które miały miejsce w 19 BBY) – galaktyka będzie więc pod władaniem Imperatora już blisko piętnaście lat. Ekipa nowego serialu od platformy Disney+ miała pracować na planie serialu od czerwca do grudnia 2020, ale w harmonogramach zamieszał pandemia koronawirusa.

źródło: Screen Rant / zdj. Disney