Disney+ bez tajemnic - znamy datę premiery, cennik i pierwsze szczegóły

Disney przeprowadził dzisiaj pierwszą oficjalną prezentację skupiającą się na platformie streamingowej Disney+. Amerykańskie studio zaprezentowało swoje plany dotyczące oryginalnych filmów i seriali, zdradziło datę premiery serwisu, ceny abonamentu oraz pokazało, jak będzie prezentował się jej wygląd. Poznajcie szczegóły.

Data premiery i ceny abonamentu

Disney potwierdził, że jego platforma streamingowa o nazwie Disney+ zadebiutuje 12 listopada, a cena miesięcznego dostępu do serwisu będzie wynosiła $6,99. Przy jednorazowym zamówieniu rocznej subskrypcji cena wyniesie natomiast $69,99, co oznacza, że w przeliczeniu na jeden miesiąc cena spadnie do poziomu $5,83. Zaraz po premierze Disney+ w serwisie ma być dostępnych 25 oryginalnych seriali składających się na ponad 7500 odcinków, 400 filmów katalogowych oraz 100 ostatnich produkcji kinowych od Disneya. Oczywiście serwis będzie wolny od reklam i dostępny wyłącznie za opłatą abonamentową.

Dostęp do serwisu będzie możliwy za pomocą smartfonów, tabletów, konsol do gier, telewizorów Smart TV i innych urządzeń przenośnych – Disney nie zdradził jednak na razie, które konkretnie urządzenia będą wspierały jego platformę. Jak na razie nie mamy również potwierdzenia, czy równolegle z premierą w USA platforma Disneya zadebiutuje również w Polsce.

disney-plus-interface.jpg

Filmy i seriale w jakości 4K z HDR

Disney potwierdził natomiast, że jego serwis będzie oferował filmy i seriale w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR. Większość materiałów dostępnych w ofercie będzie można również odtwarzać w trybie offline, a oprogramowanie platformy umożliwi jej użytkownikom stworzenie swojego indywidualnego profilu z własnym awatarem z biblioteki i indywidualnymi ustawieniami.

Pierwszym premierowym filmem dostępnym w dniu debiutu platformy Disney+ będzie najnowsza superprodukcja MCU, czyli „Kapitan Marvel” z Brie Larson w roli głównej. W dniu premiery zobaczymy również mnóstwo klasycznych produkcji Disneya i Pixara, wszystkie 30 sezonów animacji „The Simpsons”, a do nowości zaliczyć będzie można dokument o powstawaniu animacji „Kraina Lodu 2” pod tytułem „Into the Unknown: Making Frozen 2”, produkcję opierającą się na serii „Toy Story”, animowany serial „Forky Asks a Question” i film krótkometrażowy „Lamp Life”.

Seriale Marvela – potwierdzone tytuły i obsada

D36AO8lWkAAvKtQ.jpg

W przypadku oryginalnych produkcji Marvela otrzymaliśmy już oficjalne potwierdzenie, że na platformie zadebiutują: serial „Loki”, w którym do swojej roli powróci Tom Hiddleston, oraz zapowiadane wcześniej seriale o duetach, czyli „The Falcon and The Winter Soldier”, w którym w tytułowych bohaterów ponownie wcielą się Anthony Mackie i Sebastian Stan, oraz „WandaVision”, który przedstawi nam losy bohaterów, w których wcielą się Elizabeth Olsen i Paul Bettany.

Potwierdzono także produkcję animowanego serialu „Marvel’s What If…?” – produkcji przedstawiającej alternatywne wersje istotnych, a nawet kluczowych momentów w historii Marvela, które pokazują, jak mogłyby potoczyć się losy najpopularniejszych bohaterów, gdyby w ich życiu zaszły pewne zmiany. Zdradzono także, że pierwszy odcinek opowie o tym, co by było, gdyby to Peggy Carter przyjęła miano Kapitana Ameryki, a Steve Rogers został jej pomocnikiem. Nie mamy jeszcze potwierdzenia, czy głosu głównej bohaterce użyczy Hayley Atwell, która wcielała się w Peggy w filmach MCU, ale wydaje się to prawdopodobne, ponieważ Kevin Feige wspominał wcześniej, że aktorzy z oryginalnych filmów będą pojawiali się w dubbingowej obsadzie serialu.

Serialowe produkcje Star Wars – „The Mandalorian” już w listopadzie

Swoje ulubione produkcje na platformie znajdą również fani Gwiezdnych Wojen. Disney zapewnił, że podobnie jak inne jego produkcje wszystkie kinowe filmy Star Wars będą pojawiały się w ofercie platformy w ciągu roku od premiery. Nie zabraknie również oryginalnych seriali aktorskich, a oprócz serialu „The Mandalorian”, który zadebiutuje na platformie wraz z jej premierą, czyli 12 listopada, Disney przygotowuje także serialowy prequel filmu „Łotr 1”, w którym Diego Luna powróci jako Cassian Andor, a Alan Tudyk ponownie wcieli się w droida K–2SO. Za serial w roli showrunnera odpowiada Stephen Schiff, a jego premiera została podobno zaplanowana na 2021 rok. W ramach animowanych produkcji Disney pokaże nową serię „Star Wars: The Clone Wars”.

Pozostałe produkcje na Disney+

Disney potwierdził też, że na platformie zadebiutują inne serialowe produkcje opierające się na znanych markach studia. Będą to między innymi „High School Musical: The Musical: The Series”, „Monsters at Work” – kontynuacja animowanego filmu „Potwory i spółka”, w której głosu głównym bohaterom ponownie użyczą John Goodman i Billy Crystal – oraz „Diary of a Female President”. „Marvel’s 616”, „Marvel’s Hero Project”, „(Re)Connect”, „Rogue Trip” i „Shop Class”.

Wśród nowości znajdą się też filmowe produkcje takie jak: „Lady and the Tramp”, „Noelle”, „Togo” i „Timmy Failure and Stargirl”. Dodatkiem do filmów i seriali będą także treści National Geographic, które mają składać się na ponad 250 godzin przyrodniczych materiałów. Wśród nich znajdą się np. dokumentalny film nagrodzony Oscarem pod tytułem „Free Solo”.

źródło: Comingsoon.net / Comicbookmovie.com / zdj. Disney