Disney chce nowej „Szklanej pułapki”. Wraca temat odświeżenia kultowej serii

Wraca temat odświeżenia kultowej serii „Szklana pułapka”. Z najnowszych doniesień wynika, że Disney jednak zdecydował się na stworzenie prequela, który miałby pokazać młodego Johna McClane’a, którego przez lata grał Bruce Willis.

Nowa „Szklana pułapka” jednak powstanie? Disney wraca do pomysłu z prequelem

Święta za nami, więc wielu z Was jest pewnie świeżo po seansie pierwszej lub drugiej „Szklanej pułapki”. Tymczasem w Hollywood ponownie pojawił się temat powrotu do kultowej serii akcyjniaków z Bruce'em Willisem. Ostatni raz o planach na stworzenie kolejnej części słyszeliśmy prawie trzy lata temu, kiedy mówiło się, że Disney zaproponował Willisowi powrót do roli Johna McClane’a w ramach szóstego filmu.

Od tego czasu gwiazdor kina z lat 90. ubiegłego wieku zdążył jednak pożegnać się z aktorstwem ze względu na problemy zdrowotne i temat nowej odsłony serii umarł śmiercią naturalną. Tak się przynajmniej wydawało, ale to samo źródło, które na początku 2021 roku sugerowało, że Disney chciał stworzenia „Szklanej pułapki 6”, twierdzi, że w siedzibie studia trwają teraz rozmowy na temat prequela serii.

Szklana pulapka

Warto więc przypomnieć, że właśnie w takiej formie, a przynajmniej połowicznie, do „Szklanej pułapki” chciano powrócić jeszcze przed przejęciem studia 20th Century Fox przez Disneya. Kilka lat temu włodarze wytwórni posiadającej prawa do serii planowali stworzenie prequela zatytułowanego „McClane”. Nie miał to być jednak klasyczny prequel koncentrujący się tylko na młodości bohatera znanego z pierwszej części. Film miał rozgrywać się w ramach dwóch czasów akcji – wczesnych lat osiemdziesiątych (wówczas w młodego McClane'a miał wcielić się młodszy aktor) i współcześnie (z powracającym do roli Willisem). Plany dotyczące produkcji zostały jednak skreślone po tym jak studio 20th Century Fox zostało przejęte przez Disneya.

Sprawdź też: Czy Adam Driver wróci do „Gwiezdnych wojen”? Kylo Ren miał być przeciwieństwem Dartha Vadera.

Teraz z obozu wytwórni docierają jednak sygnały, że Disney wrócił do tematu prequela i 20th Century Studios pracuje już nad nową „Szklaną pułapką”, skupiającą się na młodym Johnie. Na razie informacje te powinniśmy jednak traktować z odpowiednią rezerwą, ponieważ jest to tylko niepotwierdzona plotka. Jeśli film faktycznie miałby jednak doczekać się realizacji to niewykluczone, że scenariusz będzie opierał się na wydanym w 2010 roku komiksie „Szklana pułapka: Rok pierwszy”, opowiadającym historię młodego Johna McClane’a  pracującego w nowojorskiej policji w latach 70. ubiegłego wieku. 

źródło: patreon.com / zdj. Disney