Disney potwierdza lipcową datę premiery „Mulan”

Aktorska wersja „Mulan” miała zadebiutować w kinach wraz z końcem marca, ale przez pandemię COVID-19, zarówno ta jak i wszystkie inne produkcje Disneya doczekały się przesunięcia. W najnowszej rozmowie, prezes wytwórni potwierdza, że „Mulan” trafi do kin według obecnych planów, tj. 24 lipca

 W rozmowie z CNBC, Bob Chapek poinformował, że Disney nie przewiduje kolejnych opóźnień w debiucie nowego widowiska:

W Disneyu lubimy myśleć optymistycznie i wydaje nam się, że ta data premiery jest dla tego konkretnego tytułu bardzo dobra.

O ile plany nie ulegną nagłej zmianie, to wkrótce powinniśmy spodziewać się restartu kampanii marketingowej „Mulan”, która stanęła w miejscu krótko przed ogłoszeniem nowej daty premiery. Warto przypomnieć, że na tydzień przed „Mulan” do kin trafić ma kolejny film Christophera Nolana, „Tenet”, przez niektóre postacie w branży postrzegany jako „drogowskaz ku normalności”

Mulan” to opowieść o przygodach nastolatki, która w przebraniu mężczyzny, w miejsce swego chorego ojca, udaje się na służbę do cesarskiej armii i staje się jednym z największych wojowników w historii Chin. Historia o niezwykłych wyczynach Hua Mulan jest jedną z najpopularniejszych chińskich legend.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Disney