Disney siedzi na ukończonej animacji o Obcym i Predatorze? I to od czasu przejęcia 20th Century Fox

Choć na ilość projektów związanych z Predatorem i zwłaszcza Obcym narzekać nie możemy, to wygląda na to, że pod kluczem Disneya znajduje się seria krzyżująca obie te postacie. Wytwórnia miała wejść w posiadanie ukończonego serialu anime jeszcze w 2019 roku, wraz z nabyciem 20th Century Fox. Planów na pokazanie produkcji najwyraźniej nie ma.

Disney trzyma w sejfie anime bazujące na serii „Alien vs. Predator

O projekcie dowiedzieliśmy się z fanowskiego podcastu „Perfect Organism”, który w ubiegłym miesiącu gościł Joshuę Lizzo, niegdyś jednego z kierowników 20th Century Fox. W trakcie wywiadu potwierdził, że wraz z resztą tytułów wytwórni, Disney przejął w całości ukończoną serię animę bazującą na filmach „Alien vs. Predator”.

„Ona wciąż tam jest, w Disneyu, w oddziale 20th Studios” – wyjawił Lizzo. „Dziesięć odcinków kompletnego anime o Obcym i Predatorze, którym zajmowałem się jako producent. Jest ukończone. Historię opracowali dwaj niezwykle utalentowani goście, Eric Calderon i Dave Baker”. 

Sprawdź też: Spider-Cat, Scarlet Spider i Spider-Punk. Herosi „Spider-Mana: Poprzez multiwersum” trafili na własne plakaty

Lizzo nie potwierdził wprawdzie tych doniesień, ale raport zamieszczony parę dni temu w serwisie Alien vs. Predator Galaxy dodaje, że reżyserem niepokazanego nigdy anime o dwóch słynnych potworach popkultury był Shinji Aramaki. W dorobku twórcy są takie tytuły, jak „Blade Runner: Black Lotus” oraz „Ghost in the Shell: SAC_2045”. Zarys fabuły serialu pozostaje pod kluczem, ale wiemy, że jego akcja miała rozegrać się po wydarzeniach pierwszego pełnometrażowego filmu. 

Dodajmy, że nic nie zapowiada, by Disney miał kiedykolwiek – czy w przynajmniej w najbliższych latach – zdecydować się na pokazanie serialu. W chwili obecnej wytwórnia zajmuje się realizacją nowego filmu oraz aktorskiego serialu w uniwersum „Obcego”. Biorąc pod uwagę sukces filmu możemy też założyć, że na jakimś etapie zobaczymy kontynuację „Prey”, prequela całej filmowej serii o Predatorze.  

Źródło: IGN / zdj. Disney