Disney szykuje reboot „Daredevila”? Nowe doniesienia

W sieci pojawiły się kolejne wzmianki o szykowanym rzekomo przez Disneya reboocie cyklu o Daredevilu. W ubiegłym tygodniu o powrocie do celebrowanego superbohatera przedstawionego w produkcji Marvela i Netfliksa opowiadał scenarzysta „X-Menów”. Teraz głos w sprawie zabrał znany internetowy scooper.

O dalszych ekranowych losach mściciela z Hell's Kitchen wspomniał profil RPK_News1, znany przede wszystkim z publikacji potwierdzonych przecieków castingowych. We wpisie, właściciel profilu zamieścił wycinek z ogłoszenia dotyczącego nowej produkcji o „Daredevilu”, szykowanej przez Marvel Studios i znajdującej się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Na chwilę obecną nie wiemy, czy ewentualny projekt odnosi się do powrotu Matta Murdocka w formie kolejnego serialu, czy pełnometrażowego filmu.

Powrót Charliego Coxa do roli w adaptacji komiksów Marvela jest od wielu miesięcy przedmiotem internetowych spekulacji. Niedawny wyciek ze studia – o ile okaże się być zgodny z rzeczywistością, a nie zaledwie owocem fotomontażu – potwierdził wręcz, że Daredevil pojawi się w filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu”. Występ w widowisku o Spider-Manie ma być też podobno zaledwie wstępem do większej roli superbohatera w serialu „She-Hulk”. Ostatnio Murdock łączony był także z serialem o przygodach Echo – bohaterki, która zaliczy debiut w serialu „Hawkeye” i coraz głośniej mówiło się także o przygotowywaniu solowego serialu, w którym Charlie Cox ponownie mógłby być główną gwiazdą. Na chwilę obecną ani Disney, ani Marvel nie zdecydowało się na potwierdzenie żadnego z tych doniesień

zdj. Marvel / Netflix