Disney zmienił zdanie! Te dwie postacie jednak pojawią się w serialu o Daredevilu

Marvel włączył ostatnio wszystkie superbohaterskie seriale Netfliksa do oficjalnej chronologii MCU, a teraz pojawiły się informacje sugerujące, że studio zmieniło zdanie co do powrotu dwójki popularnych bohaterów, których poznaliśmy w serialu „Daredevil” od streamingowego giganta.

Serial „Daredevil: Born Again” przywróci przyjaciół głównego bohatera

W październiku zeszłego roku Marvel ogłosił, że w połowie nakręcony już serial „Daredevil: Born Again” zostanie przekształcony. Wykorzystując przerwę w pracach na planie wywołaną strajkami scenarzystów i aktorów studio przyjrzało się swojej  nowej produkcji o przygodach popularnego herosa i stwierdziło, że nakręcony materiał nie spełnia ich oczekiwań. Rozpoczęto więc poszukiwanie nowego zespołu mającego zająć się opowiedzeniem historii Matta Murdocka jeszcze raz, tym razem w należyty sposób. Nowym showrunnerem serialu został wybrany Dario Scardapane, który pracował dla Netfliksa przy serialowej produkcji „Punisher”. W swoim dorobku Scardapane ma także serial „Tom Clancy's Jack Ryan” od Amazona.

Sprawdź też: Czy warto było czekać? Recenzja nowego sezonu „Detektywa” – mrok, tajemnica i zbrodnia.

Znaleziono też duet nowych reżyserów. Pieczę nad projektem przejęli Justin Benson i Aaron Moorhead pracujący dla Marvela przy okazji drugiego sezonu o Lokim. Nakręcony w połowie serial „Daredevil: Born Again” miał być powolnym dramatem sądowym, w którym superbohaterska akcja zostaje mocno ograniczona. Ten kierunek zostanie jednak zmieniony i Marvel chce postawić mocniej na bardziej widowiskową produkcję. Pierwotne plany dla solowego serialu o Daredevilu zakładały także, że nie dojdzie w nim do ponownego spotkania Karen Page i Foggy'ego Nelsona, dwójki najbliższych współpracowników i przyjaciół Matta Murdocka. Co prawda jednego ze źródeł donosiło, że nagrano scenę z udziałem Foggy'ego, ale miał to być występ mocno ograniczony.

daredevil karen foggy

Teraz jeden ze sprawdzonych informatorów donosi, że Marvel zmienił zdanie i w przerobionym serialu pojawi się zarówno Karen, jak i Foggy. W ich rolach mają ponownie pojawić się Deborah Ann Woll i Elden Henson wcielający się w te postacie w produkcjach Netfliksa.

Sprawdź też: Netflix, HBO Max czy Apple TV+? Trzy filmowe nowości do obejrzenia w weekend.

Po tym, jak seriale emitowane na platformie Netflix stały się już oficjalnie częścią MCU przywrócenie tak istotnych postaci wydaje się czymś naturalnym. Nie mamy jednak na ten moment informacji, jak duża będzie rola Foggy'ego i Karen i w ilu odcinkach mają się pojawić. Wygląda jednak na to, że „Daredevil: Born Again” zbierze teraz na ekranie wszystkich głównych bohaterów produkcji Netfliksa. Od dawna wiemy już, że oprócz Charliego Coxa wracającego do roli Matta Murdocka jest też Vincent D'Onofrio, który powtórzy rolę Kingpina.

Serial Daredevil: Born Again miał trafić na platformę Disney+ wiosną 2024 roku. Termin ten nie jest już jednak aktualny i premiery możemy spodziewać się najwcześniej w pierwszej połowie 2025 roku.

źródło: Jeff Sneider / zdj. Marvel