Dla HBO Max nie ma świętości. Kultowy serial o Batmanie też trafi na Netflix!

Jeśli myśleliście, że są jakieś tytuły, których Warner nie będzie skłonny odsprzedać swojej konkurencji, to pomyślcie jeszcze raz. Wygląda bowiem na to, że włodarze spółki pozbyli się już wszelkich oporów i zamierzają nadal przenosić na platformę Netflix swoje legendarne tytuły. Po tym, jak ogłoszono, że do konkurencji trafią seriale Pacyfik” i „Kompania braci” przyszła teraz pora na kultowy serial z Batmanem!

Netflix przejmuje kolejne hity od Warnera. Kultowy serial z Batmanem, Ben 10” i Atomówki trafią do konkurencji

Netflix staje się w błyskawicznym tempie domem dla wielu kultowych seriali, które kojarzone były przez lata wyłącznie z Warnerem. Od początku lipca obowiązuje umowa pomiędzy spółką Warner Bros. Discovery i Netfliksem, która umożliwia platformie pokazywanie niektóre tytułów z biblioteki HBO. Pierwszym tytułem, który zawitał do konkurencyjnego serwisu, był serial Niepewne”, chwilę później na platformie Netflix pojawili sięGracze”, a w połowie września współpraca firm wskoczy na jeszcze wyższy poziom za sprawą dwóch tytułów, które przez lata były synonimem wysokiej jakości reprezentowanej przez HBO. Od 15 września w ofercie Netfliksa będzie można oglądać seriale „Pacyfik” oraz „Kompania braci”. To nie będzie jednak wcale koniec tej przełomowej współpracy. Jeszcze we wrześniu Warner udzieli licencji Netfliksowi na pokazywanie jednego z najbardziej ikonicznych seriali animowanych w historii. Na 26 września zapowiedziano na polskim Netfliksie debiut serialu „Batman: The Animated Series”!

Batman – Netflix-min.png

Produkcja debiutowała w 1992 roku i jest jedną z najbardziej cenionych adaptacji komiksów o Mrocznym Rycerzu. Serial zgarnął między innymi trzy nagrody Emmy i był emitowany pod różnymi wersjami aż do 1999 roku, co przełożyło się w sumie na 109 odcinków. W Polsce pierwsza emisja rozpoczęła się na antenie stacji TVP2 w czerwcu 1993 roku i trwała do marca 1995 roku. Wyemitowano wówczas tylko pierwszy sezon, a w całości emisję rozpoczęto dopiero we wrześniu 1997 roku na antenie Polsatu. Nie mamy na ten moment informacji o tym, ile sezonów i odcinków trafi na platformę Netflix. Do oferty HBO Max pierwsze 65 odcinków zawitało dopiero w lutym tego roku. Obecnie na platformie znajduje się 109 epizodów. Po premierze na platformie Netflix serial pozostanie obecny też w ofercie serwisu HBO.

Nie będzie to jedyna z popularnych animacji, którą Warner postanowił podzielić się z konkurencją. Na 26 września na platformie Netflix zapowiedziano też premierę animowanej produkcji Ben 10” oraz „Atomówek.

Koniecznie sprawdź:

zdj. Warner Bros. / Netflix