Disney+ tnie koszty na potęgę. Zrezygnował z adaptacji bestsellerowej powieści Verne'a!

Disney robi ostatnio wiele by zminimalizować koszty  i obejmuje to nie tylko oszczędzanie na produkcji dopiero tworzonych seriali. Platforma Disney+ pozbywa się także produkcji, które już nagrała i miała pokazać swoim widzom w najbliższym czasie. Zrezygnowano właśnie z planów emisji serialowej adaptacji popularnej powieści przygodowej „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” autorstwa Juliusza Verne’a. Disney+ tnie koszty na potęgę. Zrezygnował z adaptacji bestsellerowej powieści Verne'a!

Kapitan Nemo nie trafi na Disney+. Platforma rezygnuje z nowego serialu!

Brytyjski serial z przygodami kapitana Nemo zamówiony przez platformę Disney+ dwa lata temu nie doczeka się premiery na platformie Disney+. Produkcja została już nagrana, ale studio zdecydowało, że nie pokaże jej swoim widzom. Jest to efekt nowej strategii redukcji kosztów, w ramach której Disney przygląda się uważniej swoim serialowym i filmowym planom i kładzie nacisk na tworzenie mniejszej liczby treści, które mają być jednocześnie wysokiej jakości. Przez ostatnie kilka miesięcy z Disney+ usunięto też dziesiątki oryginalnych seriali i programów, a prezes Disneya Bob Iger zapowiedział też ograniczenie produkcji nowych seriali i filmów ze świata Marvela oraz Gwiezdnych wojen.

Wczoraj informowaliśmy Was na Filmożercach, że Disney zrezygnował z serialu „Kroniki Spiderwick, który również został już nagrany. Podobnie jak, w przypadku tego tytułu Disney wspólnie z partnerami poszukuje obecnie nowego domu dla domu dla serialowej adaptacji „Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi”. Zakulisowe przecieki ujawniają, że pierwsze spotkania z innymi platformami i dostawcami treści już się odbyły. Produkcja finalnie trafi więc najpewniej do widzów, ale nie za pośrednictwem Disney+.

Koniecznie sprawdź:

W serialu składającym się z 10 odcinków mamy poznać historię indyjskiego księcia pozbawionego tytułu do tronu i więzionego przez Kompanię Wschodnioindyjską. Nemo pragnie zemścić się na ludziach, którzy odebrali mu wszystko i wyrusza w rejs na pokładzie zaawansowanej technologicznie łodzi podwodnej Nautilus. Podczas walki z siłami wroga bohater odkrywa magiczny podwodny świat.

Serial pod tytułem „Nautilus” wyprodukowały dla platformy Disney+ firmy Moonriver TV i Seven Stories. Przygotowaniem scenariusza zajął się James Dormer („Beowulf: Return to the Shieldlands”) pełniący także funkcję showrunnera. Prace na planie wystartowały na początku 2022 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Vadim Rysev / depositphotos