„Doktor Strange w multiwersum obłędu” największą premierą Marvela na Disney+

Od 22 czerwca widzowie serwisu Disney+ mogą oglądać najnowszy superbohaterski film Marvela. Film „Doktor Strange w multiwersum obłędu” pojawił się w ofercie streamingowej platformy jeszcze w momencie, kiedy cały czas można oglądać go na dużym ekranie. Jaką popularnością cieszył się w streamingu?

Według wyliczeń firmy Samba TV film „Doktor Strange w multiwersum obłędu” okazał się największą premierą wśród kinowych tytułów Marvela, które do tej pory trafiły do oferty serwisu Disney+. W ciągu pierwszych pięciu dni produkcja przyciągnęła przed ekrany 2,1 mln gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. To o 100 tys. więcej widzów od kosmicznego widowiska „Eternals” (2,0 mln) będącego dotychczasowym liderem zestawienia.

Drugi film o przygodach Doktora Strange'a  zadebiutował w ramach platformy Disney+ zaledwie 45 dni po premierze w kinach, co było pierwszym takim przypadkiem w dotychczasowej historii kinowych produkcji MCU trafiających do streamingu. Przypomnijmy, że film „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” debiutowała na Disney+ po 70 dniach od premiery w kinach, a w przypadku „Eternals” było to 68 dni po debiucie na dużym ekranie. Innym przypadkiem była oczywiście „Czarna Wdowa”, która jako jedyny film Marvela debiutowała jednocześnie na platformie Disney+ w ramach dodatkowo płatnej usługi i w kinach.

Podobnie jak poprzednie produkcje Marvela film „Doktor Strange w multiwersum obłędu” trafił do oferty serwisu Disney+ w rozdzielczości 4K wraz z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Produkcja dostępna jest także w formacie IMAX ENHANCED.

Najpopularniejsze filmy Marvela na Disney+ (wyniki z pierwszych 5 dni):

  1. „Doktor Strange w multiwersum obłędu” – 2,1 mln gospodarstw domowych
  2. „Eternals” – 2,0 mln gospodarstw domowych
  3. „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” – 1,7 mln gospodarstw domowych
  4. „Czarna Wdowa” – 1,1 mln gospodarstw domowych

źródło: Samba TV / zdj. Marvel