„Dom Gucci” przegoni „Ostatni pojedynek” w jeden weekend. Animacja „Encanto” rozczarowuje

W amerykańskich kinach rozpoczął się długi weekend z okazji Święta Dziękczynienia, podczas którego widzowie będą mogli oglądać między innymi nowy film Ridleya Scotta, animację „Nasze magiczne Encanto” oraz nową odsłonę serii „Resident Evill”. Która z produkcji poradziła sobie najlepiej podczas środowego otwarcia?

Najnowsza animacja Disneya pod tytułem „Nasze magiczne Encanto” przewodziła co prawda stawce, ale zebrała od widzów tylko 7,5 mln dolarów, co jest mocno średnim wynikiem, który nie zbliżył się nawet do rezultatu osiągniętego przez animację „Dobry dinozaur”, która w 2015 roku zebrała podczas środowych seansów 9,76 mln dolarów i zakończyła długi weekend z kwotą 55,4 mln dolarów – na trzydniowy weekend przypadło 39,1 mln dolarów.  W przypadku najnowszej produkcji Disneya, analizy zakładają, że po pięciu dniach będzie miała ona na koncie 38,6 mln dolarów, z których 26,1 mln dolarów przypadnie na sam weekend.

Drugie miejsce w środę wywalczył sobie film Pogromcy duchów. Dziedzictwo, który dorzucił do konta 5,4 mln dolarów i oczekuje się, że swój drugi weekend zakończy z kwotą 23,6 mln dolarów, a przez pięć dni zbierze 34,2 mln dolarów, co da mu w sumie 86,7 mln dolarów po dwóch weekendach.

Na najniższym stopniu podium uplasował się film „Dom Gucci” wyreżyserowany przez Ridleya Scotta. Produkcja z Lady Gagą i Adamem Driverem zebrała od widzów 4,2 mln dolarów, czyli niewiele mniej niż poprzedni film reżysera pod tytułem Ostatni pojedynek” zebrał przez cały pierwszy weekend – było to 4,75 mln dolarów. Oczekuje się, że w ciągu pięciu dni widzowie zapłacą za bilety na seanse filmu „Dom Gucci” około 21,7 mln dolarów, z których 14,3 mln dolarów przypadnie na trzydniowy weekend. To wyraźnie więcej niż cały dorobek zebrany przez poprzedni film Scotta z amerykańskich kin – „Ostatni pojedynek” zakończył bowiem pobyt na dużym ekranie z kwotą 10,8 mln dolarów.

Ostatnia z kinowych nowości, czyli film „Resident Evil: Welcome to Raccoon City” zebrał w środę zaledwie 2,5 mln dolarów i oczekuje się, że po pięciu dniach będzie miał na koncie 11,9 mln dolarów

Aktualne szacunki branży zakładają, że w sumie podczas całego weekendu z okazji Święta Dziękczynienia amerykańscy widzowie wpłacą do kas kin około 140 mln dolarów, czyli jakieś 46% mniej niż podczas pięciodniowego weekendu w 2019 roku, który przede wszystkim dzięki animacji „Kraina lodu 2” przyniósł kinom wpływy na poziomie 258,5 mln dolarów.

źródło: deadline.com / zdj. MGM