Doświadczycie tego w kinie IMAX? Nowy plakat epickiego widowiska twórcy „Łotra 1”

Wielkimi krokami nadchodzi premiera wielkoformatowego widowiska sci-fi w reżyserii Garetha Edwardsa, twórcy gwiezdnowojennego spin-offu „Łotr 1”. Film „The Creator” z Johnem Davidem Washingtonem w roli głównej doczekał się właśnie nowego plakatu promującego seans na ekranach IMAX.

W trakcie wojny między ludźmi i siłami sztucznej inteligencji Joshua (w tej roli pojawia się Washington), były agent sił specjalnych opłakujący stratę żony (Chan), zostaje zwerbowany, by wytropić i zabić Stwórcę, nieuchwytnego architekta zaawansowanej sztucznej inteligencji, która opracowała tajemniczą broń, która jest w stanie zakończyć wojnę — i na zawsze zniszczyć ludzkość. Joshua i jego zespół elitarnych agentów przedzierają się przez linie wroga, samego serca obszaru okupowanego przez sztuczną inteligencję… tylko po to, by odkryć, że tajemniczą bronią zagrażającą ludzkości, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

Sprawdź też: Nowe kompozycje Johna Williamsa zachwycają. Album ze ścieżką „Indiany Jonesa 5” już dostępny

Przypomnijmy, że pierwszym filmem wyreżyserowanym przez Edwardsa była „Strefa X”, która trafiła na duży ekran dwanaście lat temu. Z kolei w 2014 roku reżyser zaprezentował widzom pierwszą część nowego cyklu o Godzilli. Dwa lata późńiej przyszedł czas na znakomicie odebrany spin-off „Gwiezdnych Wojen”.

W obsadzie „The Creator”, obok Johna Davida Washingtona („Tenet”), są Gemma Chan („Eternals”), Allison Janney („Mamuśka”), Ken Watanabe (który zastąpił przymierzanego wcześniej do tej samej roli Benedicta Wonga), Ralph Ineson („Czarownica”) i Sturgill Simpson („Truposze nie umierają”).

W polskich kinach premierę „The Creator” zaplanowano już na 29 września.

The Creator nowy plakat.JPG

zdj. 20th Century Studios