Elijah Wood przeszedł długą drogę od Shire. Aktor nie do poznania na zdjęciu z „Toksycznego Mściciela”

Elijah Wood, aktor znany najlepiej ze słynnych adaptacji prac J.R.R. Tolkiena, pojawił się na nowej fotce z „Toksycznego mściciela”.  Film będący nową wersją kultowego klasyka wyprodukowanego w 1984 roku przez studio Troma zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu w ramach Fantastic Fest w Teksasie. Co myślicie o kreacji byłego Frodo Bagginsa?

Głównym bohaterem „Toksycznego mściciela” jest Melvin, sprzątacz na siłowni i zarazem typowy bohater drugiego planu. Któregoś dnia uciekając przed miejscowymi oprychami, Melvin wpada do beczki z toksycznymi chemikaliami i przechodzi mutację, która przekształca go w stworzenie z nowymi umiejętnościami.

W głównej roli filmu zobaczymy Petera Dinklage'a („Gra o Tron”). Obok niego i Wooda w obsadzie znaleźli się też Julia Davis („Skandal w brytyjskim stylu”), Kevin Bacon („Miasto na wzgórzu”), Jacob Tremblay („Predator”) oraz Taylour Paige („Ma Rainey: Matka bluesa”).

Woodowi, któremu na poniższym zdjęciu bliżej do Golluma albo Pingwina z filmów o Batmanie, przypadła rola głównego złoczyńcy filmu, Fritza Garbingera. Jak tłumaczy reżyser w nowym wywiadzie dla magazynu Entertainment Weekly, jego kreację miała zainspirować postać postać Riff Raffa z musicalu „Rocky Horror Picture Show”. „Jego wygląd jest owocem dyskusji, które prowadziłem z naszymi designerami i z samym Elijah. Chciałem by była to kreacja w stylu Petera Sellersa – taka w ramach, której aktor po prostu znika w swojej roli. Idea jest taka, że oglądając go w tym filmie kompletnie zapominasz, że to jest Elijah, którego znasz z Władcy Pierścieni, czy z czegokolwiek innego” – tłumaczył reżyser.

Sprawdź też:

Blair, który obok zajęcia miejsca za kamerą jest też autorem scenariusza, przygotował film dla wytwórni Legendary Entertainment. „Toksyczny mściciel” będzie filmem otwarcia startującego 21 września Fantastic Fest w Austin w Teksasie.

Elijah Wood Toksyczny mściciel.JPG

Peter Dinklage Toksyczny mściciel.JPG

Toksyczny mściciel.JPG

zdj. Legendary / Troma / Warner Bros.