Elizabeth Debicki jako Wonder Woman? James Gunn zabiera głos

Wiemy, że w nowych filmach DC Comics pojawi się nowy Superman i nowy Batman. Cały czas niejasna pozostaje jednak kwestia Wonder Woman. Ostatnie plotki sugerowały, że rolę dzielnej Amazonki ma przejąć Elizabeth Debicki. Odniósł się do tego sam James Gunn.

Gal Gadot wróci jako Wonder Woman? Elizabeth Debicki łączona z rolą

Wydawało się, że po tym, jak James Gunn zdecydował się na obsadzenie nowych aktorów w roli Supermana i Batmana naturalne będzie też znalezienie nowej aktorki do zagrania Wonder Woman. Chwilę po tym, jak filmowe uniwersum DC zostało przejęte przez Gunna i Petera Safrana trzecia odsłona „Wonder Woman” w interpretacji Patty Jenkins została anulowana. Wydawało się, że Warner raczej rozstanie się z izraelską aktorką, która ostatni raz jako Wonder Woman pojawiła się w filmie o Flashu.

Sporo zamieszania w tej kwestii wprowadziły jednak wypowiedzi samej zainteresowanej. Aktorka promując latem zeszłego roku swój nowy film „Misja Stone” przekonywała w wielu wywiadach, że powstanie trzecia część serii „Wonder Woman”, którą tworzyć będzie wspólnie z nowymi szefami DC Studios. Od tego czasu nie usłyszeliśmy żadnych oficjalnych informacji na temat powrotu Amazonki w projektach DC, a teraz pojawiła się plotka sugerująca, że rolę Wonder Woman miałaby przejąć Elizabeth Debicki, z którą James Gunn pracował przy dwóch ostatnich częściach „Strażników Galaktyki”. Do tych rewelacji postanowił odnieść się sam szef DC Studios.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

Wonder Woman Gal Gadot

James Gunn twierdzi, że to w pełni wymyślona informacja i nigdy nawet nie pomyślał, o obsadzeniu Debicki w roli Wonder Woman. „To pochodzi ze strony, która po prostu wymyśla kilka rzeczy” – przyznał popularny reżyser. „Uwielbiam pracować z Elizabeth, ale nigdy nawet o tym nie pomyślałem”.

Cały czas szef filmowego świata DC nie zdecydował się jednak na to, aby otwarcie zadeklarować, jaki jest status Gal Gadot w świecie DCU i kiedy możemy spodziewać się pojawienia się dzielnej Amazonki na ekranie. Zapowiadając pierwsze projekty mające tworzyć pierwszy rozdział nowego świata DC Comics, pojawiła się jedynie wzmianka o serialu przygotowywanym dla platformy Max, który ma przedstawiać wydarzenia rozgrywające się na Themyscirze przed narodzinami Wonder Woman.

zdj. Warner Bros.