Ewan McGregor o serialu „Obi-Wan Kenobi”: Nie zawiedziecie się

W nocy z niedzieli na poniedziałek Ewan McGregor odebrał swoją pierwszą statuetkę Emmy za rolę w serialu „Halston”. Za kulisami gali aktor zdradził, że zakończyć niedawno prace nad serialem „Obi-Wan Kenobi” oraz zapewnił fanów „Gwiezdnych Wojen”, że nie będą zawiedzeni jego powrotem.

Po odebraniu statuetki Emmy aktor komentował nie tylko swoją rolę w produkcji „Halston”, ale odniósł się także do swojego najnowszego projektu, czyli serialu „Obi-Wan Kenobi”, którym wrócił do świata „Gwiezdnych Wojen” po szesnastu latach. Aktor potwierdził, że prace nad serialem zostały już zakończone i chwalił pracę z reżyserką Deborah Chow. Na koniec Ewan McGregor stwierdził, że serial powinien spełnić oczekiwania fanów czekających na jego premierę.

Skończyliśmy kręcić nasz serial i była to naprawdę świetna zabawa. Naprawdę podobała mi się praca z [reżyserką i producentką wykonawczą] Deborah Chow i wydaje mi się, że nie będziecie rozczarowani.

Aktor odniósł się także do nowych technologi wykorzystywanych na planie serialu od platformy Disney+, która została wprowadzona przy okazji serialu „The Mandalorian”. Wielkie green screeny, z którymi Ewan McGregor spotykał się na planie trylogii „Gwiezdnych Wojen”, zostały zastąpione przez gigantyczne ekrany imitujące tło.

Nowa technologia, z której korzystaliśmy, okazała się całkiem fajna i było to zupełnie inne doświadczenie niż tworzenie trzech oryginalnych filmów.

Akcja serialu rozpocznie się dziesięć lat po wydarzeniach z filmu Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów”, w którym mistrz Jedi poniósł swoją największą porażkę, stracił najlepszego przyjaciela Anakina Skywalkera, który po upadku i przejściu na Ciemną Stronę Mocy stał się mrocznym Lordem Sithów. Premiera w 2022 roku.

W obsadzie serialu, poza McGregorem, są jeszcze Hayden Christensen, Joel Edgerton („Dar”), Kumail Nanjiani („Dolina Krzemowa”), Rupert Friend („Homeland”), Bonnie Piesse („Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów”), Sung Kang („Szybcy i wściekli”) i Indira Varma („Luther”). 

źródło: variety / zdj. Lucasfilm