Ewan McGregor powróci jako Obi-Wan również w serialu o Cassianie Andorze

Jednym z najbardziej wyczekiwanych przez fanów „Gwiezdnych wojen” projektów jest solowy serial o przygodach Obi-Wana. Okazuje się jednak, że widzowie będą mogli zobaczyć wracającego do roli Ewana McGregora nie tylko w jego własnej produkcji.

Najnowsze przecieki z obozu Lucasfilm ujawniają, że aktor powróci jako Obi-Wan również w serialu „Andor”. Co istotne, nie będzie to epizodyczny występ, a rola powracająca. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale niewykluczone, że obok występu Kenobiego zobaczymy w serialu o Andorze również Dartha Vadera, który ma pojawić się w solowej produkcji o mistrzu Jedi.

Co do tego, jaką rolę odegra Obi-Wan w serialu „Andor”, to na razie możemy jedynie spekulować, że będzie w jakiś sposób powiązany z senatorem Bailem Organą, z którym łączyły go bliskie relacje.

Prace na planie serialu „Andor” zakończą się w lipcu, a premiery na platformie Disney+ możemy spodziewać się w przyszłym roku. Akcja serialu ma zostać osadzona na pięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w „Łotrze 1”. Do tytułowej roli rebelianckiego szpiega powróci Diego Luna. Na ekranie pojawią się też między innymi Stellan Skarsgard i Kyle Soller, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która powróci do roli Mon Mothmy. Showrunnerem i producentem wykonawczym serialu będzie Tony Gilroy.

źródło: theilluminerdi.com / zdj. Lucasfilm