Ewan McGregor, Anne Hathaway i dinozaury na ekranach IMAX

Jeszcze od ubiegłego roku wiemy, że David Robert Mitchell („Coś za mną chodzi”, „Tajemnice Silver Lake”) szykuje się do nakręcenia nowego filmu, którego wyprodukowaniem zajmie się wytwórnia Warner Bros. oraz J.J Abrams i jego studio Bad Robot. Teraz dowiedzieliśmy się, że jedną z głównych ról w filmie zagra Ewan McGregor („Obi-Wan Kenobi”).

Ewan McGregor w nowym filmie twórcy „Coś za mną chodzi”! Produkuje J.J. Abrams

Nowy filmowy projekt Mitchella pozostaje w znacznej mierze tajemnicą. Dotychczasowe raporty podchwyciły tylko kilka drobiazgów związanych z fabułą – informowano przede wszystkim, że akcja filmu ma rozegrać się w latach 80. ubiegłego wieku, zaś rolę w historii przedstawionej na ekranie mają odegrać... dinozaury. Co więcej, produkcja ma zostać nakręcona przede wszystkim z myślą o wielkoformatowych ekranach IMAX.

Od pierwszych doniesień wiemy też, że w niezatytułowanym jeszcze filmie pojawi się Anne Hathaway. Teraz – poinformowano na łamach Deadline'u – do aktorki z „Interstellar” i „Eileen” dołączył Ewan McGregor, znany między innymi z kreacji Obi-Wana Kenobiego w „Gwiezdnych wojnach”. Role, które zagrają w nowej produkcji nie zostały jeszcze opisane.

Sprawdź też: Ten wywiad pogrążył księcia Andrzeja. Na Netfliksie przeprowadzi go Gillian Anderson

Ewan McGregor Doktor Sen

Prace na planie mają ruszyć w tym roku – dokładny termin wejścia na plan nie został jeszcze ujawniony. Tak jak przy poprzednich filmach David Robert Mitchell zajmie się reżyserią na podstawie scenariusza własnego autorstwa. Obok Abramsa na stanowiskach produkcyjnych znajdą się Hannah Minghella („Gęsia skórka”) oraz Matt Jackson („Proces Siódemki z Chicago”) z firmy Jackson Pictures. Z kolei producentami wykonawczymi zostali Jake Weiner („Umysł przestępcy”) i Chris Bender („Demeter: Przebudzenie zła”) z Good Fear Content.

Dodajmy, że obok widowiska Warner Bros., Mitchell ma w zanadrzu zapowiedziany w październiku sequel „Coś za mną chodzi”. W filmie kontynuującym kultowy dreszczowiec psychologiczny z 2014 roku reżyser ponownie połączy siły z Maiką Monroe, gwiazdą pierwszej odsłony. Więcej informacji o projekcie znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Deadline / Zdj. Warner Bros.