Fani Marvela w końcu się doczekają? Tego filmu wyglądają od piętnastu lat

Wśród najważniejszych gwiazd Marvela niewiele zostało już takich, którzy nie mogą pochwalić się solową produkcją czy to filmową, czy nawet serialową. Tak naprawdę to od lat fani czekają już tylko na to, aż Mark Ruffalo wcielający się w Hulka w końcu otrzyma szansę na zagranie zielonego olbrzyma w swoim własnym filmie. I wygląda na to, że Kevin Feige i spółka w końcu zabierają się za pokazanie na ekranie solowych przygód Bruce'a Bannera.

Disney odzyskał prawa do Hulka. W końcu powstanie solowy film?

Przez ostatnie lata Hulka grany przez Marka Rufffalo był stałym bywalcem filmowych, a ostatnio też serialowych produkcji Marvela, ale nie dane było mu poprowadzić solowej produkcji. Wynikało to przede wszystkim z faktu, że prawa do dystrybucji solowych filmów o tym herosie należały do studia Universal Pictures. Zarówno film „Hulk” z 2003 roku, jak i produkcja „Niesamowity Hulk” z 2008 roku były dystrybuowane właśnie przez wytwórnię Universala, który zachował prawa do solowego wykorzystania tego bohatera po przejęciu Marvela przez Disneya. Jeśli więc Kevin Feige chciałby stworzyć film o przygodach Hulka, to jego dystrybucją musiałby zająć się Universal. Disney nie miałby jednocześnie żadnych zysków z biletów i niewiele do powiedzenia w kwestii samej fabuły. Podobną sytuację obserwujemy od lat w przypadku Spider-Mana, do którego prawa ma Sony Pictures. Przez ostatnie piętnaście lat Universal ani też Disney nie byli jednak chętni na to, aby wspólnie stworzyć solowy film o Hulku. Prawa ostatecznie wróciły więc do Marvela i studio może już samodzielnie zająć się przygotowaniem produkcji o zielonym olbrzymie.

Mark Ruffalo i jego Hulk kontra Avengersi?

wojna hulka-min.jpg

Najnowsze doniesienia zza kulis Disneya ujawniają, że studio przygotowuje się już do stworzenia solowego filmu poświęconego Hulkowi. Sam Mark Ruffalo wyrażał już wielokrotnie chęć eksplorowania historii swojego bohatera w solowym projekcie. Mówiło się nawet przez pewien czas, że w planach jest stworzenie filmowej wersji popularnego komiksu „World War Hulk”, w którym rozwścieczony Hulk szuka zemsty na najpotężniejszych bohaterach Ziemi.

Ostatni raz Bruce Banner pojawił się w scenie po napisach w filmie „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” i wystąpił gościnnie w serialu „Mecenas She-Hulk”. W finałowym odcinku Hulk przedstawił widzom swojego syna, Skaara, co jeszcze mocniej podgrzało wcześniejsze informacje sugerujące, że doczekamy się czegoś na wzór „Wojny Hulka”. Trudno na ten moment zakładać, kiedy moglibyśmy otrzymać solowy film o Hulku, ale przecieki zaznaczają, że Mark Ruffalo wróci do świata Marvela również w filmie „Avengers: Dynastia Kanga”, więc tak czy inaczej, zobaczymy go jeszcze wśród innych herosów MCU.

Koniecznie sprawdź też:

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. Marvel