Omni-Man czy Homelander? Kto wygrałby w pojedynku? Twórcy „The Boys” i „Niezwyciężonego” odpowiadają

Dwa lata temu twórcy kasowego widowiska „Godzilla vs. Kong” odnieśli się do palącej kwestii: które kaiju zebrałoby większe bęcki w przypadku starcia jeden na jeden. W ostatnim czasie podobnie zagorzałą debatą objęto dwie wszechmocne postacie z adaptacji „The Boys” i „Niezwyciężonego” – o potencjalnym pojedynku Omni-Mana i Homelandera wypowiedzieli się teraz sami twórcy obu seriali

Kto jest silniejszy Omni-Man czy Homelander? Twórcy „The Boys” i „Niezwyciężonego” nie mają wątpliwości

Fani komiksowych tytułów Roberta Kirkmana i Gartha Ennisa już w przyszłym miesiącu będą mieli okazję samodzielnie zasymulować starcie obu wspomnianych antyherosów. Wszystko dzięki najnowszemu rozszerzeniu growych bijatyk „Mortal Kombat”, w którym do grona grywalnych postaci dołączą obie satyryczne wersje Supermana: Omni-Man i Homelander (w produkcji znajdzie się też miejsce dla Peacemakera z uniwersum DC).

Tymczasem o hipotetycznym pojedynku obu postaci wypowiedział się sam Robert Kirkman, autor pierwowzoru „Niezwyciężonego” i jeden z producentów serialu. W rozmowie z serwisem MovieWeb komiksowy twórca wyjaśnił, że omówił tę kwestię z Sethem Rogenem i Evanem Goldbergiem, duetem odpowiadającym za wyprodukowanie obu mocno niekonwencjonalnych superbohaterskich tytułów. „Rozmawialiśmy o tym. To oni doszli do wniosku, że Homelander jest znacznie słabszy od Omni-Mana – że rozniósłby Homelandera na strzępy, z łatwością” – wyjawił Kirkman.

Sprawdź też:

Twórca „Niezwyciężonego” i „The Walking Dead” dodał jednak, że osobiście znacznie chętniej od starcia tytanów z obu uniwersów przeanalizowałby potencjalną walkę Homelandera z samym Niezwyciężonym. „W wersji tego bohatera pokazanej na początku serii miałby on zapewne spory problem z Homelanderem, który może i ma mniej siły, ale jego moce kojarzą się z tymi należącymi do Supermana. Niezwyciężony musiałby się nieźle namęczyć – zwłaszcza, że Homelander to prawdziwy pro. No i nie zawahałby się sięgnąć po prawdziwą przemoc, a Mark [Grayson] owszem”.

„Niezwyciężony” powraca! Kiedy premiera 2. sezonu animowanego serialu?

Podczas gdy uniwersum „The Boys” na bieżąco rozwija się w ramach debiutującego co tydzień nowego rozdziału spin-offu „Gen V” (premiera najbliższego odcinka 20 października), „Niezwyciężony” wróci do widzów 3 listopada. W tym miejscu znajdziecie nowy zwiastun odcinków, które zaliczą się do drugiego sezonu. 

Źródło: Game Reactor / zdj. Amazon Prime