Fanowski plakat serialu o Obi-Wanie Kenobim zdobywa Internet

O szykowanym na platformę Disney+ serialu o przygodach Obi-Wana Kenobiego wciąż nie wiemy w zasadzie nic, o materiałach promocyjnych nie wspominając. Odpowiadając na kosmiczną posuchę, pewien użytkownik Instagrama zaprojektował swoją wersję plakatu „Kenobiego”, który głośnym echem odbił się w kanałach społecznościowych okupowanych przez fanów „Star Wars”. Rzućcie okiem poniżej.   

Grafika autorstwa „phase_runnera” przedstawia Dartha Maula w zdemolowanej kantynie na Tatooine. Podobizna Kenobiego wyświetla się zaś w holoprojekcji z pozyskanego przez byłego Sitha krążka, charakterystycznego dla łowców nagród. Konflikt Maula z Kenobim wiązał się z jedną z wczesnych teorii dotyczących fabuły solowego projektu. Taki rdzeń opowieści został jednak przez większość fanów odrzucony, mając na względzie, że wątek Maula rozegrał się w animowanych „Rebeliantach”. No ale pofantazjować można. Zobaczcie sami. 

 

Prace na planie szykowanego dla Disney+ serialu o przygodach Obi-Wana Kenobiego, w którego raz jeszcze wcieli się nie kto inny, a właśnie McGregor mają wystartować początkiem roku 2021.  

Reżyserką nadal pozostaje Deborah Chow, która pracowała niedawno przy serialu „The Mandalorian”. Wcześniej Chow miała okazję reżyserować odcinki takich seriali jak „American Gods”, „Człowiek z wysokiego zamku”, „Zadzwoń do Saula” i „Jessica Jones”.

Czas akcji serialu

Początkowo ujawniono, że akcja serialu będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami z trylogii prequeli a klasycznymi filmami ze świata „Star Wars”. Niedawno oficjalnie doprecyzowano, że wydarzenia z serialu o solowych przygodach Kenobiego będą rozgrywały się na osiem lat po filmie Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów”. W obliczu aktualnych zmian związanych ze scenariuszem nie jest jasne, czy ustalone wcześniej ramy czasowe zostaną zachowane.

zdj. Instagram / Disney